fbpx
17 Luty, 2020
Warszawa
8 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jak malują się Polki?

Odpowiedz na to pytanie może okazać się dużym ułatwieniem dla osób, które chcą wprowadzić do swoich gabinetów usługę wykonywania makijaży. Przyjrzyjmy się więc wynikom ankiet, przeprowadzonych na jednym z portali społecznościowych.

Ponad 5000 Polek odpowiedziało na pytania dotyczące makijażowych zwyczajów. Wynika z nich między innymi, że aż 62% z nas maluje się codziennie, 30% robi to kilka razy w tygodniu, 4% – raz w tygodniu, a tylko 1% nigdy nie używa kosmetyków do makijażu. Około 3% kobiet, z makijażu korzysta wyłącznie okazjonalnie.

Ile przeciętna kobieta jest w stanie wydać na kosmetyki?

Jak donoszą wspomniane ankiety, 11% kobiet jest w stanie przeznaczyć na kosmetyki kolorowe ponad 100 zł miesięcznie. Reszta respondentek dzieli się na niemal 3 równe grupy, z których najliczniejsza, na makijażowe specjały przeznacza 20 do 50 zł miesięcznie. Dwie pozostałe, swoje wydatki mieszczą w granicach do 20 i między 50-100 zł.

Biorąc pod uwagę takie wyniki, możemy śmiało stwierdzić, że powinniśmy znaleźć duży popyt na nasze przyszłe makijażowe usługi.

Kiedy zaczynamy się malować?

Najwięcej młodych dziewcząt (ponad połowa) sięga po swoje pierwsze kosmetyki do makijażu w wieku 15-18 lat lat. Dla 22% respondentek przygoda z makijażem rozpoczyna się przed 15-stym rokiem życia. Ciekawym jest, że tylko jedna czwarta badanych uznała pełnoletność za najodpowiedniejszą chwilę do rozpoczęcia nauki makijażu.

Na koniec warto dodać, że wśród swoich ulubionych i najczęściej używanych kosmetyków Polki lokują mascarę i podkład, co może sugerować nasze zamiłowanie do delikatnego i subtelnego, dziennego makijażu.

Źródło: PAP Life