fbpx
07 Lipiec, 2020
Warszawa
15 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jak odpowiednio zadbać o skórę po ciąży?

Kobiety w ciąży mogą zauważyć na swoim ciele wiele zmian. Jest to spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, które powodują powstanie: zmian naczyniowych i barwnikowych, rozstępów, zmian dotyczących przydatków skóry i włosów.

Dlatego warto zadbać o skórę w trakcie trwania ciąży, aby zminimalizować niepożądane zmiany na skórze. Dużo kobiet z powodu wystąpienia negatywnych zmian w wyglądzie niejednokrotnie rezygnują z macierzyństwa. Tym zmianom możemy zapobiegać, jeśli jednak pojawią się na ciele mamy możliwość ich łagodzenia lub całkowicie je wyeliminować. Wszystko za pomocą różnego rodzaju preparatów i zabiegów jakie daje kobietom ciężarnym i karmiącym współczesna kosmetologia.

Jednym z zalecanych zabiegów na brzuch i rozstępy po okresie karmienia jest Carbolift. Jest mało inwazyjnym zabiegiem, wykonywanym na znieczuleniu. Ten zabieg polega na wstrzykiwaniu medycznego dwutlenku węgla za pomocą kilku igieł na raz. Dochodzi do mikrouszkodzeń skóry, gdzie podany zostaje dwutlenek węgla. Ma on za zadanie przyśpieszyć produkcje kolagenu, elastyny oraz powstają nowe naczynia krwionośne.

Bardzo ważną i istotną rolą jest wcieranie odpowiednich kosmetyków w skórę w trakcie ciąży. Warto mieć na uwadze, że świeże, czerwone rozstępy będzie nam łatwiej usunąć. Bardzo dobrym zabiegiem na rozstępy będzie radiofrekwencja mikroigłowa. Za pomocą igieł powstają mikronakłucia, oraz zostaje silnie rozgrzana skóra, dzięki temu skóra zaczyna się na nowo odbudowywać i skóra maksymalnie się redukuje.

SC Beauty Magazine