fbpx
22 Maj, 2020
Warszawa
15 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jak pocieszyć klienta walczącego z nadwagą?

 

Walka z nadmiernymi kilogramami na pewno doprowadziła już niejedną naszą klientkę do granic rozpaczy. Najgorsze dla każdej odchudzającej się kobiety, są jednak wizyty w sklepach z odzieżą, kiedy okazuje się, że zrezygnowana już i tak osoba, nie może się zmieścić w największe, dostępne na wieszaku ubranie?

Każda z nas na pewno wielokrotnie doświadczyła uczucia, kiedy ze wstydem musiała odnieść na wieszak 3 kolejne rozmiary jakiegoś ubrania i z przykrością stwierdzić, że w żadne się nie mieści. Nikt nie twierdzi, że nie jesteśmy głównym winowajcom takiego stanu rzeczy, ale firmy odzieżowe również przykładają do naszego cierpienia swoje trzy grosze.

Nasze ulubione sklepy, nie dość, że nie oferują nam wystarczającej gamy rozmiarów, to jeszcze te, które są, nie mają nic wspólnego rzeczywistością. Na szczęście na oba te problemy najprawdopodobniej znalazła się rada.

Pierwsze pozytywne informacje płyną z naszego kraju. Łódzcy uczeni postanowili zmierzyć tysiące Polaków i uaktualnić dotychczasowe tablice rozmiarów wykorzystywane w przemyśle odzieżowym. Stare pomiary są już niestety mocno nieaktualne, ponieważ pochodzą z połowy lat 80-tych ubiegłego stulecia.

Zespół z Instytutu Włókiennictwa w Łodzi, za pomocą specjalnie zakupionego bezdotykowego skanera, zmierzy kobiety i mężczyzn z 3 regionów polski. Badani będą mieścić się w przedziale wiekowym od 7 do 65 lat. Ze wstępnych obserwacji osób przeprowadzających pomiary wynika, że młodsi Polacy obecnie są wyżsi i szczuplejsi, natomiast dorośli ? zgodnie z przewidywaniami ? niestety grubsi

Kolejne dobre wieści docierają do nas zza oceanu. Jeden z najpopularniejszych na świecie domów towarowych Saks Fifth Avenue, postanowił wprowadzić do swojej ekskluzywnej oferty obejmującej najsławniejsze marki duże rozmiary. Ubrania sprzedawane przy Fifth Avenue dotychczas były dostępne wyłącznie do rozmiaru 40. Obecnie planuje się zwiększyć asortyment do rozmiaru 44, a nawet 50 w wypadku niektórych modeli.

Przedstawione przeze mnie doniesienia na pewno ucieszą wszystkie osoby, które borykają się z nadmiernymi kilogramami. Powinniśmy jednak pamiętać i przekonywać naszych klientów, że uspakajanie sumienia kupowaniem dużych ubrań to mało skuteczna metoda pozbywania się problemu. Istnieją skuteczne sposoby na zlikwidowanie nadwagi i otyłości, a nasza rola polega na edukowaniu klientów, co mogą zrobić oprócz zabiegów w gabinecie, żeby poprawić swój wygląd i samopoczucie.

Źródło: PAP Life