fbpx
21 Styczeń, 2020
Warszawa
4 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jak pomiar grubości twarzy pomoże osiągnąć lepsze rezultaty wypełniaczy?

Naukowcy, którzy użyli skanera 3D do badania ogólnego skóry twarzy i grubości tłuszczu u osób dorosłych, podają, że skóra wydaje się być najcieńsza u podstawy i grzbietu, średnio 1,51 mm, i grubsza w obszarze podoczodołowym, średnio 1,97 mm. Powierzchowna grubość tłuszczu na twarzy była najcieńsza u podstawy i grzbietu, średnio 1,61 mm, i grubsza wokół ust, średnio 5,14 mm.

Autorzy tego badania uważają, że zrozumienie grubości i rozkładu tkanki tłuszczowej twarzy jest kluczem do osiągnięcia optymalnych rezultatów przy procedurach, takich jak: wypełniacze czy neuromodulatory.

Naukowcy z Seulu, przebadali 53 osoby dorosłe pochodzące z Korei i Tajlandii poprzez skanowanie i rekonstruowanie twarzy. Nałożono na siebie obrazy, aby wykazać grubość skóry oraz tłuszczu na twarzy w siedmiu okolicach.
„Skóra twarzy stawała się coraz grubsza zaczynając od podstawy i grzbietu,następnie idąc w kierunku okolic nadoczodołowych, czoła, okolic ust, policzków i obszarów podoczodołowych,” piszą. „Natomiast grubość tłuszczu zwiększała się po kolei : od podstawy i grzbietu przezokolice nadoczodołowe, czoło, policzka i okolice podoczodołowe.”

Badanie wykazało że:

  • Średnia grubość skóry czoła wynosi 1,70 mm, a tłuszczu 1,99 mm.
  • Średnia grubość skóry u podstawy i grzbietu wynosi 1,51 mm, a tłuszczu wynosi 1,61 mm.
  • Średnia grubość skóry w okolicach nadoczodołowych wynosi 1,67 mm, a tłuszczu wynosi 1,82 mm.
  • Średnia grubość skóry w okolicach podoczodołowych wynosi 1,97 mm, a tłuszczu to 4,93 mm.
  • W regionie okołoustnym, średnia grubość skóry to 1,82 mm, a tłuszczu wynosi 5,14 mm.
  • W policzkach średnia grubość skóry wynosi 1,85 mm, a średnia grubość tłuszczu to

Wyniki badania mogą wpływać na praktykę. Stwierdzenie, że skóra twarzy “zgęstnieje”, jest przydatna do decydowania o tym jakie zabiegi można wykonać i jak skóra zachowa się podczas ich trwania oraz po zabiegu.
Autorzy badania oferują kluczowe informacje anatomiczne potrzebne do wykonywania mniej inwazyjnych zabiegów kosmetycznych.

SC Beauty Magazine