fbpx
15 Listopad, 2019
Warszawa
9 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jak powinna wyglądać wizażystka?

Pierwsze wrażenie liczy się w każdej sytuacji, ponieważ klient nie od razu jest w stanie ocenić nasze umiejętności, ale sposób w jaki się prezentujemy owszem.

Jak więc ważny jest makijaż u każdej makijażystki? Jak powinna wyglądać wizażystka w trakcie wykonywania make upu swojej klientce? Na co jeszcze zwraca uwagę klient?

Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, wygląd makijażystki w trakcie wykonywania pracy jest bardzo ważny i ma ogromny wpływ na to, w jaki sposób postrzega ją klient. Postaram się wymienić najważniejsze kwestie, które choć z pozoru błahe, mają znaczący wpływ na nasz wizerunek i w dużym stopniu świadczą o naszym profesjonalizmie.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać jest fakt, że w momencie wykonywania usługi to nie my jesteśmy najważniejsze, a nasza klientka. Tę prawdę powinnyśmy eksponować za pomocą zarówno naszego wyglądu, jak i zachowania.

Po pierwsze, nie wizualizujmy wszystkich naszych możliwości na własnej twarzy. Umiejętności zademonstrujemy w trakcie pracy z klientem. Miejmy świadomość, że wyzywający make up  świadczy jednoznacznie o naszej niefachowości i co najważniejsze, będzie po prostu nie na miejscu.

Po drugie idealnym sposobem na uzmysłowienie klientce jej wartości jest nasz ubiór. Żadna kobieta nie będzie się czuła pewnie przy drugiej, która wygląda zdecydowanie lepiej od niej. Nie zakładajmy markowych ubrań, nie afiszujmy się z super drogą biżuterią. Nasz ubiór powinien być zdecydowanie skromny. Postawmy raczej na stonowany jednokolorowy strój, najlepiej czarny, ponieważ ta barwa kojarzy się z elegancją i profesjonalizmem.

Po trzecie zadbajmy o to, by prezentować się nieskazitelnie. Skromnie, nie znaczy ubogo. Nasz nienachalny ubiór, a tym samym wyglądy, będzie świadczył o chęci dogodzenia klientce. Analogicznie, niechlujność będzie zaś sygnałem, że klienta nie szanujemy. Zadbajmy o to, aby mieć wypielęgnowane paznokcie, zadbane, elegancko upięte włosy, czyste obuwie i estetyczny, uporządkowany sprzęt.

Jeśli zastosujemy się do powyższych rad, z pewnością nasz odbiór przez klientów będzie korzystniejszy. Zawsze warto zadbać o najdrobniejsze szczegóły, kiedy tylko może się to dla nas i dla naszego biznesu okazać owocne.