fbpx
26 Maj, 2020
Warszawa
18 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jak przyspieszyć zajście w ciążę?

Brytyjscy naukowcy udowodnili negatywne działanie kolejnego czynnika zmniejszającego szansę kobiet na zajście w ciąże. Okazało się, że nadmierny stres, może w dużym stopniu ograniczać możliwość posiadania potomstwa.

Na łamach „Fertility and Sterility” opublikowano wyniki badań, przeprowadzonych na 274 kobietach pragnących mieć dziecko. Sprawdzano poziom alfa-amylazy i kortyzolu – substancji wydzielanych przez organizm w sytuacjach stresowych.

Pomiary wykazały, że kobiety z bardzo wysokim stężeniem alfa-amylazy (czyli wystawione na działanie niepokojących czynników), miały o 12% mniejszą szansę na zajście w ciążę, niż panie z niskim stężeniem tego enzymu.

Jak mówi autorka badań dr Cecilia Pyper, odkrycie zespołu potwierdza pogląd, że pary starające się o dziecko powinny dążyć do maksymalnego zrelaksowania się. W przypadku niektórych osób, dobrym wyborem może być zastosowanie technik relaksacyjnych, skorzystanie z porad terapeuty, a nawet zajęcia z jogi czy medytacja.

Korzystając z różnych naukowych doniesień dotyczących kobiecej płodności, możemy nakreślić model idealnej kandydatki na matkę. Będzie to młoda, szczupła, niepaląca abstynentka, prowadząca spokojny i zdrowy tryb życia.

Miejmy nadzieje, ze kolejne odkrycia przyczynią się od ograniczenia coraz większego problemu, jakim stała się ostatnio niepłodność.

Źródło: PAP