fbpx
05 Lipiec, 2020
Warszawa
19 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jak radzić sobie z problematyczną płytką paznokcia?

Płytki paznokci są częstym problemem u dojrzałych kobiet. gdzie zdrowie poszczególnych komórek w macierzy paznokcia zmniejsza się w wyniku występowania podłużnego prążkowania na płytce paznokci. Uszkodzona płytka paznokcia może stać się problemem podczas nakładania bądź noszenia lakieru do paznokci. Dzięki lakierom żelowym lub hybrydowym może być mniej widoczna a sama płytka może zostać odbudowana.

Frezarka do paznokci może szybko usunąć nierówności z płytki paznokcia. Urządzenie obraca się z różnymi prędkościami i ma różne okrągłe głowice pokryte materiałem ściernym, które można wyjąć i wymienić. Materiał o większej gradacji jest używany do starcia płytki paznokcia i jej wyrównania natomiast drobniejszy do wygładzenia. Na końcu płytkę należy wypolerować za pomocą polerki. Cała procedura trwa około trzech minut. Niestety zabieg może znacznie osłabić naturalną płytkę paznokcia, dlatego zaleca się wykonywanie zabiegu co trzy tygodnie, aby płytka miała czas odrosnąć i zregenerować się.

Paznokcie żelowe są bezpieczne, jednak nieuchronnie uszkadzają naturalną płytkę paznokcia. Zaleca się unikać zabiegu przez kilka tygodni od zdjęcia paznokci żelowych, aby umożliwić szybszą regenerację naturalnej płytki paznokcia.

Łączenie pomiędzy płytką paznokcia a jego podłożem jest słabsza niż łączenie między lakierem żelowym a naturalną płytką paznokcia. Przypadkowe uderzenie się w paznokieć żelowy może spowodować bolesne odwarstwienie płytki paznokciowej – onycholizę. Łatwym sposobem na naprawę takiego paznokcia jest umieszczenie metakrylanu, czyli kleju między płytką paznokcia a jego podłożem i trzymać go mocno dociśniętego do podłoża paznokcia.

Warto też wspomnieć o ściąganiu lakieru hybrydowego z paznokci. W większości przypadków używa się do tego celu acetonu. Nie jest to najzdrowsza metoda, ponieważ aceton odwadnia delikatną płytkę paznokcia i może prowadzić do ich łamania i rozdwajania się. Same opary acetonu mogą prowadzić do marskości wątroby, uszkodzenia nerek, podrażnienia układu oddechowego i wymioty.

SC Beauty Magazine