fbpx
05 Lipiec, 2020
Warszawa
20 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jak selfie i filtry aplikacji wpływają na nasze postrzeganie piękna?

Wraz z rozprzestrzenianiem się technologii edycji zdjęć za pomocą aplikacji, takich jak Snapchat i Facetune, poziom fizycznej „doskonałości” wcześniej widziany był tylko w czasopismach. Sławna i piękno są teraz w całym Social Media.

Ponieważ te obrazy stają się normą, postrzeganie przez ludzi piękna na całym świecie zmienia się, co może mieć negatywny wpływ na poczucie własnej wartości i może wywołać dysmorficzne zaburzenia ciała.

Cielesne zaburzenie dysmorficzne lub inaczej dysmorfofobia (BDD) to zaburzenie psychiczne charakteryzujące się ciągłą obawą o nieestetycznym wyglądzie, szczególnie twarzy. Może ono obejmować powtarzające się zachowania, takie jak wizyty u dermatologów lub chirurgów plastycznych mając nadzieję na zmianę wyglądu. Zaburzenie to dotyka około 2 procent populacji i jest klasyfikowane jako zaburzenie obsesyjno-kompulsywne.

Zdjęcia z filtrami mogą sprawić, że ludzie przestają widzieć rzeczywistość i tracą z nią kontakt. Może to być szczególnie niebezpieczne dla nastolatków i osób z BDD, dlatego też lekarze muszą zrozumieć wpływ mediów społecznościowych, aby lepiej doradzać swoim pacjentom.

SC Beauty Magazine