fbpx
08 Lipiec, 2020
Warszawa
18 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jak skutecznie zlikwidować blizny? Przegląd najbardziej efektywnych terapii

Blizny są tkankami o niewłaściwej strukturze. Tworzą się one w czasie naturalnego procesu gojenia się ran, gdzie uszkodzona podczas różnych urazów, bądź zabiegów operacyjnych tkanka zastępowana jest prawidłowo unaczynioną tkanką łączną. Można się przyzwyczaić do życia z bliznami, ale po co? W dzisiejszych czasach istnieje mnóstwo nowoczesnych metod usuwania blizn. Są one na tyle efektowne, że pozwalają na zmniejszenie ich widoczności, a także na całkowite ich usunięcie.

Karboksyterapia

Zabieg karboksyterapii, czyli tak zwana terapia dwutlenkiem węgla jest jedną z najskuteczniejszych metod walki z bliznami. Polega ona na śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla, przy odpowiedniej temperaturze i przepływie gazu. Dochodzi wtedy do rozszerzenia naczyń krwionośnych, czego skutkiem jest przyspieszenie przepływu krwi, a co za tym idzie zwiększa się produkcja kolagenu i powstają nowe naczynia krwionośne. Karboksyterapia stosowana jest głownie w leczeniu blizn zanikowych, czyli takich które głównie dotyczą twarzy.

Zabieg Carbolift®

Podobnym zabiegiem jest carbolift, czyli mikroinfuzja wieloigłowa dwutlenku węgla. Zabieg ten również polega na wstrzykiwaniu dwutlenku węgla, lecz działa na zasadzie mezoterapii mikroigłowej. Za pomocą specjalnych igieł dochodzi do mikrouszkodzeń skóry, gdzie wprowadzany jest CO2. Igły w carbolifcie mogą być łączone z substancją aktywną np. kwasem hialuronowym. Podczas nakłuwania substancje te są transportowane w głęboką warstwę skóry i wchłanianie ich jest zdecydowanie bardziej aktywne.

Mezoterapia

Kolejną skuteczną metodą w walce z bliznami jest mezoterapia, zabieg ten polega na podawaniu najczęściej kwasu hialuronowego wprost pod skórę w miejscu blizny. Dzięki temu można zauważyć zwiększone napięcie skóry, co powoduje jej szybszą i łatwiejszą regenerację. Aby osiągnąć zadowalające wyniki w leczeniu blizn tą metodą, zabieg powinien być kilkukrotnie powtórzony.

Peelingi medyczne

Peelingi medyczne również można zaliczać do efektownych metod w pozbywaniu się blizn, należy je jednak łączyć z innymi zabiegami takimi jak dermabrazja, ponieważ aby można było zauważyć efekty po samym peelingu wymagane jest użycie jego bardzo silnych odmian i stężeń. Peelingi medyczne mają na celu złuszczenie naskórka i w zależności od zastosowanych preparatów złuszczenie to jest widoczne i przypomina regenerację skóry po poparzeniu słonecznym.

Kinga Ligaj – Ekspert SC Beauty Magazine