fbpx
22 Listopad, 2019
Warszawa
2 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jak studiować to Kosmetologię!

Kosmetologia wciąż jest w modzie. Nie ma się co dziwić, to atrakcyjny kierunek, który łączy w sobie elementy medycyny i nauk o zdrowiu. Uczelni proponujących studia pierwszego stopnia  o podobnym profilu naliczyć można kilkanaście. Jak w tym gąszczu ofert wypatrzyć tą naprawdę wartą uwagi? Przychodzimy Ci z pomocą, czas na pierwszy wykład. Proszę o chwilę ciszy, rozpoczynamy temat: „Przyszły kosmetolog wybiera dobrą uczelnię”.

Zdajesz sobie sprawę, że ilość pretendentów do miana specjalistów z zakresu kosmetyki oraz pielęgnacji nie maleje. Przyszła konkurencja na rynku pracy rośnie w siłę. Decyzja jaką podejmiesz teraz zaważy na przyszłości. Pracodawca nie tylko zwraca uwagę na sam fakt posiadania dyplomu. Dla niego liczy się na której uczelni studiowałeś oraz jaki prezentujesz poziom wiedzy teoretycznej i praktycznej. Interesuje go jakie zabiegi kosmetyczne, pielęgnacyjne oraz korygujące potrafisz wykonać. Czy korzystanie z akcesoriów oraz obsługa nowoczesnej aparatury nie jest Ci obca. Chcesz mieć pewność, że o krok wyprzedzisz innych przyszłych kosmetologów, wybieraj rozsądnie!

Dobrze wiemy, że właśnie mocno główkujesz nad tym czy Kraków, a może Warszawa, Bydgoszcz, Nysa bądź też Kołobrzeg. Rozważasz kosmetologia, a może jednak dietetyka lub fizjologia, a czemu nie chemia? Wyobraź sobie, że uczelnie też nie stoją w miejscu, wiele z nich dopasowuje swoją ofertę do twoich potrzeb. Z tego powodu kilkanaście z nich jakiś czas temu powołało do życia właśnie kierunek kosmetologia. Kilka z nich jest naprawdę interesujących. Chcesz się przekonać jak bardzo? Zapraszamy do wspólnej podróży.

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy – zaskakuje nowościami!

Szukasz propozycji edukacyjnej w województwie kujawsko-pomorskim, która odpowiada najnowszym trendom wykorzystywanym przez salony kosmetyczno-fryzjerskie oraz gabinety odnowy biologicznej? Pomożemy Ci. Trzyletnie studia licencjackie na kierunku kosmetologia w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy to jest to! Tu nie tylko będziesz miał okazje zapoznać się z obowiązkowymi dla standardów nauczania przedmiotami, ale sięgnąć wyżej. Jak to możliwe? Otóż integralna częścią programu kształcenia są praktyki zawodowe trwające łącznie osiem tygodni. Ponadto przyszły studencie decydując się na rozpoczęcie edukacji w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu możesz swobodnie wybierać pomiędzy, uwaga, czterema dużymi modułami specjalizacyjnymi. I tak głodni wiedzy mogą zdecydować się na znaną już Kosmetykę estetyczną bądź Fryzjerstwo i stylizację. Ci, których interesują najświeższe trendy powinni skorzystać z nowości jaką jest Podologia oraz Modelowanie sylwetki z elementami dietetyki. Studenci decydujący się się na tą ostatnią propozycję mają możliwość zdobycia certyfikatów międzynarodowych instruktorów między innymi Nordic Walking i Gymstick. Brzmi ciekawie? Oczywiście, że tak! Chcesz poznać szczegóły? Zajrzyj na stronę www.wsnoz.pl

20120522-dsc02167.jpg 

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia dla kosmetologów z zacięciem biznesowym!

Dobrze wiesz, że sama wiedza na temat zdrowia i urody nie jest kluczem do sukcesu. Poszukujesz studiów, które nie tylko pozwolą Ci zdobyć obszerną wiedzę z zakresu kosmetologii, nauczą umiejętności fachowego wykonywania zabiegów, a logo.jpgjednocześnie przygotują do rozwoju własnej przedsiębiorczości. Dokonaliście najlepszego wyboru! Absolwenci Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia są profesjonalnie przygotowani do prowadzenia własnej działalności z szeroko rozumianej promocji zdrowia i urody. Jeśli zamierzasz być kosmetologiem z umiejętnościami do zarządzania gabinetami kosmetycznymi i salonami odnowy biologicznej oraz budowania własnej pozycji na rynku to dokonałeś właściwego wyboru! Jedyna w swoim rodzaju szeroka baza dydaktyczna połączona ze współpracą z najlepszymi fachowcami i renomowanymi firmami kosmetycznymi oferującymi doskonalenie zawodowe za granicą w tej dziedzinie gwarantuje samodzielne wykonywanie zawodu po uzyskaniu dyplomu. Najszerszy zakres informacji znajdziesz na stronie Uczelni www.kwspz.pl. Zachęcamy do zapoznania się z pracowniami przygotowującymi studentów do zawodu poprzez wirtualny spacer:

dsc_0838_panorama_copy.jpg 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, uczelnia doskonale wyposażona!

Chcesz mieć pewność, że będziesz pracował na miano kosmetologa na sprzęcie najwyższej jakości? Zależy ci, by wykłady prowadzone były w budynku pwsz_nysa.jpgposiadającym nowocześnie wyposażone sale wykładowe, w których standardem są projektory multimedialne, laptopy, a nawet strefa Wi-Fi? Wreszcie znalazłeś to czego szukałeś! Decydując się na Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie możesz korzystać z dobrodziejstw nowych i doskonale przygotowanych pracowni  kosmetologii, chemii, anatomii, fizjologii, fizjoterapii i masażu, salą fitness oraz pracowni komputerowych. A nauka i praca odbywa się w oparciu o profesjonalne kosmetyki. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak to możliwe! Co jeszcze wyróżnia studia w Nysie? W wielki skrócie: największy limit miejsc, przyjęcie na podstawie konkursu świadectw, a od studentów studiów niestacjonarnych nie wymaga się tytułu technika usług kosmetycznych. Nie wierzysz? Sprawdź sam! Najlepiej na stronie internetowej www.pwsz.nysa.pl

Społeczna Akademia Nauk, Wydział Zamiejscowy w Kołobrzegu, od wiedzy do praktyki!

Nie raz podkreślaliśmy, że wiedza ogólna z zakresu nauk o zdrowiu oraz informacje szczegółowe z zakresu kosmetologii to nie wszystko. Żeby praca w san_kolobrzeg.jpgwymarzonym zawodzie była kontynuacją wybranego kierunku studiów trzeba się naprawdę postarać. A jeśli już wkładać w edukację całą energię, to przynajmniej w renomowanej uczelni. Studia w Społecznej Akademii Nauk, Wydział Zamiejscowy w Kołobrzegu dają gwarancję, że uzyskasz przygotowanie do pracy w gabinetach kosmetycznych o pełnym zakresie świadczonych usług, a także poznasz szczegóły współpracy z lekarzem dermatologiem. Nauczysz się jak zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce. Chcesz więcej? Może zainteresuje Cię informacja na temat specjalności. Okazuje się, że studiach pierwszego stopnia w Kołobrzegu możesz kształcić się na kierunku kosmetologia o specjalizacji Kosmetologia lecznicza oraz Spa and Wellness. Niezwykłe! Musisz przekonać się na własne oczy!
Lub zajrzeć na stronę www.kolobrzeg.spoleczna.pl

028.jpg 

Nadal niezdecydowany? Spokojnie, to poważna decyzja, wymaga czasu i rozsądku. Dla pewności przeczytaj raz jeszcze, wejdź na stronę interesującej uczelni, zapoznaj się ze szczegółami  i wybierz  tą najlepszą. Trzymamy kciuki za wyniki matur i satysfakcjonujące wybory dalszej drogi edukacji! Powodzenia!