fbpx
19 Luty, 2020
Warszawa
5 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

1218786_blue_diamond_2.jpg

Jak stworzyć luksusowy gabinet?

Słowo luksus, odmieniane niemal przez wszystkie przypadki, stało się ostatnio bardzo modne. Wszyscy wiemy jak wyglądają drogie rzeczy, wyobrażamy sobie uczucia związane z ich posiadaniem, ale mało kto jeszcze może sobie na nie pozwolić…

Wielu z nas lubi stwarzać sobie chociażby pozory lepszego, rozrzutnego życia. Pomaga nam to oderwać się od bieżących problemów i nabrać sił do zmagań z szarą codziennością. Spróbujmy dać naszym klientom odrobinę luksusu, a na pewno docenią te starania i nie będą myśleli o poszukiwaniu innego specjalisty.

1218786_blue_diamond_2.jpgJak wnieść do gabinetu odrobinę luksusu?

Nie ma co się oszukiwać. Nie zrobimy z małego osiedlowego gabinetu luksusowego SPA, bo nie stać na to ani nas, ani tym bardziej naszych klientek. Chodzi głównie o to, aby stworzyć atmosferę ekskluzywnego miejsca przy jak najmniejszych kosztach. Taki kompromis pozwoli nam uniknąć bankructwa i nie zniechęci potencjalnych klientów, których w większości nie było by stać na nowe, drogie usługi.

Kosmetyki

Pierwszą podstawową sprawą przy przerabianiu naszego gabinetu na świątynię luksusu jest wprowadzenie czegoś nowego do nieco przykurzonej już oferty. Dobrym pomysłem może okazać się inwestycja w mały zestaw drogich kosmetyków. Najlepiej sprawdzi się tu zabieg odmładzający lub przeciwzmarszczkowy.

Kompletowanie większego asortymentu może nie przynieść spodziewanych efektów. Wydamy dużo pieniędzy, a stałych klientów na droższą ofertę, pewnie ciężko nam będzie znaleźć. Cała nasza akcja promocyjna zakończy się tym, że sprzedamy zabiegi po najniższej możliwej cenie, aby uniknąć przeterminowania kosmetyków.

960116_spa1.jpgChodzi nam wyłącznie o to, żeby zapewnić naszym klientkom coś wyjątkowego. Aby mieć co zaprezentować, jeśli postanowią ten jeden jedyny raz zaszaleć i poprawić sobie samopoczucie, wydając nadprogramowo większą sumę pieniędzy.

Dlaczego najlepiej jest zainwestować w zabieg przeciwzmarszczkowy? Niemal każda kobieta, która dysponuje już własnym budżetem, ma jakieś kompleksy związane z pierwszymi widocznymi oznakami upływu czasu. Luksusowego zabiegu przeciwtrądzikowego już nie sprzedamy tak dużej grupie klientów.

Napoje

Jeśli chcemy dać się naszej klientce podelektować luksusem, najlepiej zaproponować jej dobrą kawę w eleganckiej filiżance. Zapomnijmy o prostych naczyniach z popularnego skandynawskiego hipermarketu ? on był dla nas symbolem luksusu 20 lat temu. Wybierzmy się do eleganckiego sklepu i zainwestujmy w porządną zastawę. Nie zapomnijmy przy tym o nowych, ozdobnych, najlepiej srebnych łyżeczkach.

Czasy, kiedy kawa kojarzyła się z ciemnymi fusami do połowy szklanki, już dawno minęły. Oprócz opcji z mlekiem i z cukrem mamy do wyboru tysiące egzotycznych napojów. Wybierzmy się w podróż po krainie kaw i znajdźmy coś, co pachnie naprawdę ekskluzywnie. Być może przy okazji odkryjemy również swoje upodobania kawowe.
Warto w tym miejscu dodać, że nic nie wygląda bardziej luksusowo niż małe, szklane, eleganckie buteleczki z wodą mineralną na ciekawym stoliku.

237807_cup_of_tea.jpg

Wystrój

Jeśli chcemy ciekawie i elegancko urządzić wnętrze, powinniśmy kierować się jedną prostą zasadą ? im mniej szpitalnych akcentów tym lepiej. W czasach, kiedy gabinety prześcigają się w pomysłach na tematyczne wystroje, nie wypada już witać klientów w białym pomieszczeniu z olejną lamperią.

Warto zacząć od oryginalnych kolorów ścian, które w połączeniu z ciekawymi dodatkami nadadzą wnętrzu niesamowity wygląd. Nie przesadzajmy jednak z ilością dodatkowych elementów wystroju. Postawmy na jeden styl, np. nowoczesne wzory baterii do umywalek, epokowe lustra czy charakterystyczne lampy.

Oświetlenie

Dobrym pomysłem na wprowadzenie do gabinetu ekskluzywnej atmosfery jest dobranie odpowiedniego oświetlenia. Regulacja intensywności światła to podstawa. Oprócz tego możemy zainwestować w ledowe lampki, które są bardzo energooszczędne, a w dużej ilości robią niesamowite wrażenie.

Jeśli posiadamy zmysł dekoratorski, można również spróbować dopasować kolorowe oświetlenie do wystroju naszego miejsca pracy.

251898_cushions.jpg

Muzyka

Rodzaj muzyki powinien zależeć w największym stopniu od upodobań klientów przychodzących do gabinetu no i oczywiście naszych własnych, bo kilka godzin pracy przy denerwującej muzyce, może spowodować nieodwracalne zmiany w naszym entuzjastycznym podejściu do wykonywanych obowiązków.

Warto pamiętać, że stary magnetofon i podpięte do niego komputerowe głośniki nie są najlepszym rozwiązaniem w luksusuowym gabinecie. Warto zainwestować w odtwarzacz, który będzie jednocześnie elementem dekoracyjnym, a głośniki najlepiej sprawdzą się, kiedy je w coś wbudujemy i po prostu nie będzie ich widać.

Sprzęt

Zakup sprzętu to niestety decyzja podejmowana raz na kilkanaście lat. Nie będziemy więc wymieniać drogich urządzeń tylko dlatego, że nie pasują do wystroju. Warto jednak przy każdych kolejnych zakupach brać pod uwagę, również stronę estetyczną kupowanych przez nas sprzętów.

Jeśli mamy w gabinecie wyjątkowo nieestetyczny element wyposażenia, może warto zastanowić się nad schowaniem go w dyskretnej szafce.

Marketing

574843_pearls.jpg

Luksusowy gabinet to luksusowa reklama. Nasze materiały informacyjne, reklamowe, szyldy, a także strona internetowa powinny być utrzymane w tym samym, stylowym klimacie. Dobrze, jeśli wszystko to tworzy spójną całość, również w połączeniu z wystrojem i naszymi fartuszkami.

Im bardziej wszystko do siebie pasuje, tym bardziej ekskluzywna wydaje się całość. Pamiętajmy również o wizytówkach.

Personel

Na koniec warto zaznaczyć, że zarówno my, tak jak i nasz personel, jesteśmy żywą wizytówką gabinetu. Nośmy wszyscy jednakowe stroje, podobne fryzury i delikatny makijaż. Spójna stylizacja całego personelu, jest znakiem rozpoznawczym każdej profesjonalnej firmy. Bez tego nigdy nie zyskamy renomy luksusowego gabinetu.

Luksus być może brzmi dla niektórych zbyt snobistycznie i odpychająco. Jeśli nie przemawia do nas filozofia zaspakajania ludzkiej potrzeby próżności, to możemy zastosować powyższe rady po to, aby uczynić nasz gabinet bardziej profesjonalnym. Prawdziwy luksus w gabinecie wynika przecież głównie z naszego profesjonalizmu, a nie dodatków, jakie powiesimy sobie na ścianie.