fbpx
22 Styczeń, 2020
Warszawa
2 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jak usprawnić sposoby diagnozy i leczenia atopowego zapalenia skóry?

Dermatolodzy muszą rozważyć modyfikację systemu spotkań w celu poprawy opieki nad pacjentami z atopowym zapaleniem skóry.

W ostatnich analizach konsultacji z pacjentami dr Silverberg dowiedział się, że wizyty ambulatoryjne pacjentów z atopowym zapaleniem skóry lub egzemą w ośrodkach opieki zdrowotnej wzrasta. Największy wzrost konsultacji z pacjentami z atopowym zapaleniem skóry zaobserwowano w placówkach podstawowej opieki medycznej, natomiast konsultacje z dermatologami znacznie spadły.

Przeanalizowano dane z Krajowych Ambulatoryjnych Badań Opieki Medycznej, by lepiej zbadać zachowania pacjentów. Naukowcy zebrali dane łącznie z około 800 000 wizyt w rozpiętości od dwóch do czterech lat aby zminimalizować rozbieżność.

Badania wykazały, że lekarze w placówkach opieki medycznej byli odwiedzani głównie przez dzieci, natomiast dermatologów odwiedzali głównie dorośli. Dorośli u których występowało atopowe zapalenie skóry wraz z alergiami najczęściej wybierali się na wizytę do alergologa. “Pokazuje to, że pacjenci z atopowym zapaleniem skóry, uzyskują lepszą opiekę zdrowotną od alergologów, ponieważ dla dermatologów czasami jest to poza zakresem ich praktyk.”- mówią autorzy badania.

Wielu jeśli nie większość pacjentów z łagodnym atopowym zapaleniem skóry mogą uzyskać pomoc w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej. Większość lekarzy w takich placówkach może udzielić wystarczających informacji dotyczących sposobów leczenia choroby. Natomiast pacjenci z przewlekłym atopowym zapaleniem skóry potrzebują specjalnych zabiegów oraz metod leczenia, które najlepiej będzie uzyskać od dermatologa.

SC Beauty Magazine