fbpx
10 Lipiec, 2020
Warszawa
17 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jak usunąć tkankę tłuszczową z brzucha?

Odkładanie się tłuszczu na brzuchu, to problem wielu osób. Tkanka tłuszczowa na tym obszarze ciała odkłada się najszybciej. Nie zawsze ruch i zdrowa dieta pozwalają na pozbycie się niechcianych wałeczków. Poniżej przedstawiamy zabiegi, które pozwalają skutecznie zlikwidować tkankę tłuszczową z brzucha.

Rynek medyczny ma obecnie do zaoferowania wiele skutecznych metod usuwania tkanki tłuszczowej z tzw. „trudnych partii ciała”, do jakich należy m.in. brzuch. Najskuteczniejszą terapią jest Kriolipoliza ZLipo w połączeniu z falą uderzeniową ZWavePro – poprzez połączenie w jednym urządzeniu kriolipolizy ZLipo system i fali uderzeniowej ZWavePro wzrasta efektywność redukcji tkanki tłuszczowej i skrócony zostaje czas odchudzania. Zabieg polega na procesie mrożenia tkanki tłuszczowej, a następnie jej rozbijaniu falą uderzeniową. Efekty estetyczne są widoczne od razu. Kolejnym plusem zabiegu jest to, że efekt terapeutyczny utrwala się o wiele szybciej niż ma to miejsce przy zastosowaniu samej kriolipolizy. Jak pokazują badania kliniczne, skuteczność likwidacji komórek tłuszczowych z obszaru poddanego terapii połączonej wynosi 30 – 35%.

Inną skuteczną metodą usuwania tkanki tłuszczowej z brzucha jest lipoliza laserowa – zabieg przeprowadza się u pacjentów, którym nie udało się poprzez dietę i ćwiczenia uzyskać płaskiego brzucha. Zabieg lipolizy laserowej (LAL-brzuch) polega na rozpuszczeniu tkanki tłuszczowej skumulowanej na brzuchu za pomocą wprowadzonego przez skórę włókna emitującego światło lasera. Działanie lasera jest selektywne i nie uszkadza innych tkanek. Prowadzi natomiast do koagulacji naczyń, co zapobiega nadmiernemu krwawieniu. Zabieg należy do bezpiecznych i bezbolesnych.

Vanquish jest najnowszym zabiegiem stosowanym w medycynie estetycznej. Wykorzystuje on w usuwaniu tkanki tłuszczowej technologię LAHF – wielkoobszarowe pole wysokiej częstotliwości, pozwalające na wybiórczą redukcję tkanki tłuszczowej. Zabieg należy do bezinwazyjnych i bezpiecznych. Jest to terapia bezdotykowa – nad pacjentem w odległości 1 – 2 cm od powierzchni brzucha usytuowany jest aplikator. Wykorzystując właściwości systemu RF dostarcza się energię do wybranych komórek, w których pobudzone odpowiednie procesy zapoczątkowują zjawisko apopozy (naturalnie zaprogramowana likwidacja komórki).   

SC Beauty Magazine