fbpx
26 Luty, 2020
Warszawa
3 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jak wygonić komary z gabinetu?

Tegoroczne obfite opady deszczu spowodowały prawdziwą plagę komarów. Ciężko jest wieczorem otworzyć okno i nie natrafić na dokuczliwe owady, których wizyta raczej nie jest związana z chęcią poddania się zabiegowi. Jak poradzić sobie z tym uporczywym dla nas i dla naszych klientek towarzystwem?

 

Środki odstraszające

Pisaliśmy ostatnio o środkach chemicznych i roślinnych odstraszających komary. Doskonale sprawdzają się one zarówno w ochronie osobistej, jak i ochronie pomieszczeń. W naszym gabinecie możemy stosować wszelkiego rodzaju spraye, plastry, płytki, lampki i środki podłączane do kontaktu (te wykazują największą skuteczność).

Obecnie trwają prace nad udoskonaleniem popularnych elektrycznych odstraszaczy, które podgrzewając środek owadobójczy emitują jego pary. Nowe urządzenia wytwarzałyby dodatkowo ujemnie naładowane jony, ułatwiające przyleganie do ciał owadów środków owadobójczych.

Jeśli chodzi o środki roślinne, dobrym sposobem emisji jest kominek do aromaterapii, w którym umieścimy jeden z olejków o działaniu odstraszającym. Możemy również trzymać przy oknach, doniczki z roślinami wybitnie nieprzyjemnymi dla owadów.

Na rynku istnieją także urządzenia emitujące ultradźwięki, które według producentów, pozwolą się nam pozbyć niechcianego towarzystwa. Emitują one sygnał dźwiękowy imitujący polujące nietoperze. Niestety według większości użytkowników, tego rodzaju środki zapobiegawcze nie dają zadawalających efektów.

Moskitiery

Najbardziej chyba skutecznym orężem na froncie walki ze wszystkimi owadami w gabinecie jest zamontowanie w oknach moskitier. Wprawdzie nie wyglądają one szczególnie estetycznie, ale w miejscach, w których dominują podmokłe tereny mogą okazać się jedynym skutecznym rozwiązaniem.

Gaszenie światła

Powinniśmy pamiętać, aby podczas wieczornej pracy w gabinecie gasić światło w nieużywanych pomieszczeniach. Pomijając aspekty ekologiczne i finansowe pozwoli nam to uniknąć owadzich pielgrzymek w naszym gabinecie. Większość nieproszonych gości lgnie do światła, dlatego powinniśmy uczynić nasz gabinet jak najmniej widocznym i atrakcyjnym z punktu widzenia zabłąkanego owada.

Pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu gabinetu przed niechcianym towarzystwem. Pogryziony klient na pewno nie będzie miło wspominał zabiegu i opieki jaką został otoczony