fbpx
28 Maj, 2020
Warszawa
11 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jaką dietę wybrać? Zapytaj geny!

Dwa najbardziej kluczowe okresy w roku, służące zaniedbywaniu figury za nami! Już niedługo klientki zaczną oblegać nasze gabinety, próbując pozbyć się wyhodowanych przez zimę i święta zbędnych kilogramów. Co im poradzić, aby wzmocnić efekty zabiegów?

Często, kiedy mamy problem z dodatkowymi kilogramami zastanawiamy się nad najszybszym i najbardziej efektywnym sposobem na pozbycie się nadwagi. Okazuje się, że wybór odpowiedniej diety powinien być uzależniony od budowy naszego genomu.

Amerykańska firma Interleukin Genetics Inc wyprodukowała test, który ma wykazać obecność 3 genów (FABP2, PPARG, ADRB2), warunkujących właściwy dla danej osoby sposób odchudzania.

Przeprowadzono badania, w których 100 kobiet podzielono losowo na 4 grupy. Każda z nich miała stosować jedną z diet: niskowęglowodanową Atkinsa, niskotłuszczową LEARN, zbalansowaną ZONE lub ultra-niskotłuszczową dietę Ornisha.

Po upływie roku, geny uczestniczek zostały przebadane przy użyciu wymazu pobranego z policzka. Okazało się, że kobiety stosujące dopasowaną do siebie dietę straciły średnio 5,3% masy ciała, podczas gdy te, które odchudzały się niezgodnie ze swoim genotypem, dwa razy mniej (2,3%).

Naukowcy szacują, że w przypadku 39% białych Amerykanów najskuteczniej zadziała dieta niskotłuszczowa. Kolejne 45% powinno stosować dietę ograniczającą spożycie węglowodanów. Niestety ok. 16% populacji, musi ograniczyć spożycie zarówno tłuszczów, jak i węglowodanów, jeśli chce uzyskać pożądane efekty.

Już wkrótce okaże się jak najnowsze badania przeżyją konfrontację z rzeczywistością pełną niezadowolonych ze swojego wyglądu kobiet.

Źródło: PAP/Rynek Zdrowia