fbpx
04 Lipiec, 2020
Warszawa
26 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jaka jest najskuteczniejsza metoda leczenia raka skóry?

Lekarze od zawsze próbowali jak najlepiej leczyć nowotwory skóry, wykorzystując do tego różne zabiegi terapeutyczne. Z biegiem czasu mnóstwo zabiegów bardzo się rozwinęło, w tym na przykład: terapia fotodynamiczna (PDT), radioterapia, krioterapia, leki czy też lasery chirurgiczne.

Było wiele różnych przełomów w ewolucji leczenia raka skóry, niektóre na poziomie chirurgicznym, inne na poziomie medycznym, natomiast każde z nich znacząco przyczyniło się do rozwoju leczenia nowotworu.

Początkowo leczenia raka skóry polegało na chirurgicznym usunięciu guzka. Według dr. Ebede chirurgia mikrograficza metodą Mohsa może być przełomową techniką w ewolucji leczenia raka. Technika ta jest uznawana przez wielu lekarzy jako najskuteczniejszy sposób leczenia i jest coraz częściej wykorzystywana przy operacji wycinania guzka,w przypadku czerniaka.

Zabieg mikrograficzny metodą Mohsa miał ogromny wpływ w leczeniu raka skóry. Cały proces leczenia ma być zakończony po pierwszej wizycie używając znieczulenia miejscowego. Stosując ten zabieg można oszczędzić wiele zdrowych tkanek, które podczas normalnego zabiegu zostałyby usunięte, pozostawiając tylko bliznę, którą można z czasem usunąć.

Według dr. Ebede zabieg ten będzie przełomem w chirurgi, dzięki któremu leczenie będzie przebiegało szybciej i ze zdecydowanie lepszym efektem.

SC Beauty Magazine