fbpx
28 Czerwiec, 2020
Warszawa
28 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jakie są 3 skuteczne zabiegi redukujące cienie pod oczami?

Naukowcy porównujący karboksyterapię, peelingi chemiczne i mezoterapię witaminą C w leczeniu cieni pod oczami odkryli, że wszystkie trzy zabiegi skutecznie zmniejszyły pigmentację.

Zbadano 45 pacjentek. Podzielono je na trzy grupy: grupa A otrzymała zabieg karboksyterapii, grupa B peeling chemiczny, a grupa C mezoterapię.

Nie stwierdzono statystycznie istotnych różnic pomiędzy wynikami leczenia oraz satysfakcją pacjenta, ponieważ wszystkie zabiegi zadziałały na cienie pod oczami. Jednak pacjenci z grupy C byli bardziej skłonni do zgłaszania znakomitej poprawy po przebytym leczeniu.

Skutki uboczne wykonanych zabiegów były podobne w trzech grupach. Pacjenci w grupie A najczęściej zgłaszali ból i obrzęki, w grupie B zgłaszali minimalne skutki uboczne takie jak: swędzenie, rumieńce i suchość skóry, a pacjenci w grupie C najczęściej skarżyli się na uczucie pieczenia.

Podsumowując, każdy z tych zabiegów jest skuteczny, aczkolwiek mezoterapia delikatnie wychodzi poza ocenę i wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

SC Beauty Magazine