fbpx
04 Lipiec, 2020
Warszawa
22 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jakie są metody walki z cellulitem?

Jedną z patologii tkanki tłuszczowej jest powszechnie znany cellulit. Z medycznego punktu widzenia nazwa cellulitu to lipodystrofia. Cellulit jest przypadłością o wieloczynnikowym podłożu, problem dotyczy nawet 85- 98 % kobiet. Istnieje wiele możliwość leczenia tego schorzenia – jednak najważniejsza jest świadomość kobiet, że sukces przyniesie jedynie regularna terapia kompleksowa oraz taka która odnosi się do przyczyn powstawania cellulitu.

 

Czym tak naprawdę jest cellulit?

Cellulit jest powszechnie znany jako “ skórka pomarańczowa” charakteryzuje się występowaniem o nieregularnej powierzchni skóry , widocznej przy ucisku bądź w spoczynku w zależności od nasilenia zmian – może tym zmianom towarzyszyć bolesność. Cellulit związany jest z zaburzeniami funkcjonowania tkanki tłuszczowej. Najczęściej występuje w miejscach największego nagromadzenia tkanki tłuszczowej takich jak – brzuch, uda, pośladki.

Czynniki , które mają wpływ na powstawanie cellulitu to m.in czynniki hormonalne (estrogeny) oraz budowa tkanki tłuszczowej – na te czynniki nie mamy wpływu. Natomiast oto kilka czynników z którym jesteśmy w stanie pracować : czynniki związane z odżywianiem (słodycze, przetworzona żywność oraz fast – food), siedzący tryb życia, zbyt obcisłe ubrania i wysokie obcasy.

Jak go zwalczyć?

Rodzaj zabiegów oraz ich częstotliwość jest dobierana indywidualnie w zależności od stopnia zaawansowania celluiltu. Należą do nich:

endermologia – masaż z podciśnieniem , który ma korzystny wpływ na poprawę krążenia w skórze. Technologia pozwala łączyć aż trzy techniki masażu – ujędrniający, drenaż limfatyczny oraz antycellulitowy.

mezoterapia – polega na podawaniu podskórnie różnych preparatów – w kwestii cellulitu najlepsze będą koktajle z kreatyniną bądź kofeiną, które korzystnie wpłyną na poprawę krążenia. W przypadku gdy cellulit jest z zaawansowanym stadium tą techniką można podać środki lipolityczne.

karboksyterapia – podskórne podawanie kontrolowanych dawek dwutlenku węgla w celu redukcji cellulitu poprzez działanie ciśnienia gazów na błony komórkowe adipocytów.

Pamiętajmy , że najlepszy efekt przyniesie działanie wielopłaszczyznowe – zbilansowana dieta, aktywny tryb życia a to wszystko uzupełnione spersonalizowanym pakietem zabiegów, który będzie odpowiedzią na nasze problemy.

SC Beauty Magazine