fbpx
05 Lipiec, 2020
Warszawa
26 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jakie są najlepsze metody likwidacji rozstępów?

Rozstępy to nieestetyczne prążki w kolorze czerwonym bądź białym. Są efektem (m.in. zbyt szybkiego wzrostu, ciąży). Pojawiają się na: brzuchu, piersiach, udach, pośladkach. Należą do zmian głęboko umiejscowionych w skórze, dlatego też ciężko jest je usunąć.

Istnieje wiele metod skutecznie niwelujących rozstępy. Numerem jeden jest No Strech Marks, czyli frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa. Ta nowoczesna forma terapii, umożliwia całkowite usunięcie defektu. Terapia polega na jednoczesnym nakłuwaniu oraz podgrzewaniu skóry za pomocą głowicy wyposażonej w kilkadziesiąt mikroigieł. Poprzez takie działanie uruchomione zostają przez skórę procesy naprawcze (powstaje bardzo dużo nowych komórek, które wytwarzają kolagen, włókna skręcają się i zagęszczają, co skutkuje wytworzeniem się między nimi nowych wiązań. Dochodzi do stopniowego procesu odbudowy skóry). Zabieg tego typu pobudza skórę dokładnie w samym rozstępie a nie wokół niego. Można go stosować na każdą okolicę ciała. Efekty widoczne są po pierwszym zabiegu. Ich ilość uwarunkowana jest typem zmiany (m.in. czy rozstęp jest świeży, czy stary).

Dobre efekty daje zabieg biodermogenezy, który pozwala zlikwidować nawet utrwalone rozstępy. Wpływa na produkcję kolagenu, a także elastyny oraz neomelanocytogenezy – rozstępy po pierwszych zabiegach można wystawiać na działanie promieni słonecznych. Leczenie pozwala na ponowne ich opalenie, co jest innowacją w leczeniu tej skórnej przypadłości. Dzięki temu skóra poddana terapii wygląda jak zdrowa tkanka. Zabieg biodermogenezy polega na aktywacji procesu przenoszenia tlenu oraz przyśpieszeniu wzrostu nowej tkanki. Efekty widoczne są już po pierwszej terapii (rozstęp jest płytszy i gładszy, kolor upodabnia do zdrowego naskórka).

Popularnym zabiegiem na likwidację rozstępów jest także laseroterapia laserem frakcyjnym. Terapia skupia się na obszarze skóry zmienionej chorobowo. Światło lasera dociera do głębokich warstw naskórka, co pozwala zwiększyć efekt zabiegu. Laseroterapia jest bezbolesna. Chcąc uzyskać zamierzone efekty konieczne jest przeprowadzenie 3 – 5 zabiegów.

SC Beauty Magazine