fbpx
06 Lipiec, 2020
Warszawa
18 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jakie są najlepsze sposoby na pozbycie się blizn potrądzikowych? TOP 6

Trądzik jest bardzo denerwujący i może również pozostawiać blizny na twarzy i innych obszarach ciała. Jednak blizny potrądzikowe nie muszą być trwałe, niektóre domowe sposoby i zabiegi medyczne mogą się ich pozbyć. Są różne środki zaradcze bez recepty, które mogą pomóc pozbyć się trądziku i pozostałych po nich blizn.

KWAS SALICYLOWY

Kwas salicylowy jest naturalnie występującym związkiem, który jest często składnikiem produktów do pielęgnacji skóry trądzikowej. Kwas salicylowy pomaga wyczyścić brud, komórki skóry i inne zanieczyszczenia, które prowadzą do powstawania trądziku.

RETINOIDY

Niektóre miejscowe retinoidy mogą pomóc pozbyć się blizn potrądzikowych. Blokują one stan zapalny, zmniejszają zmiany trądzikowe i przyspieszają regenerację komórek.

KWASY ALFA HYDROKSYLOWE

Alfa-hydroksykwasy (AHAs) mogą pomóc pozbyć się martwych komórek skóry i zapobiec zatykaniu się porów. Lekarze polecają AHAs do leczenia trądziku i zmniejszenia wyglądu blizn potrądzikowych.

KWAS MLEKOWY

Kwas mlekowy ma bardzo delikatne działanie. Może pomóc zmniejszyć wygląd blizn i przywrócić naturalnie gładką skórę twarzy.
Kwas mlekowy może również pomóc rozjaśnić ciemne blizny, choć czasami powoduje przebarwienia. Ze względu na ten możliwy niekorzystny wpływ, najlepiej jest przetestować produkty, które zawierają kwas mlekowy na małym obszarze skóry przed ich użyciem.

ROZWIĄZANIA NATURALNE

Możemy także skorzystać z całkiem naturalnych produktów takich jak: olej kokosowy, masło shea, żel aloesowy, miód, soda oczyszczona lub sok z cytryny.

ZABIEGI MEDYCZNE

Istnieją także zabiegi medyczne, które usuną blizny potrądzikowe i poprawia teksturę skóry. Do takich zabiegów zaliczamy: peelingi chemiczne, zastrzyki, wypełniacze skóry, karboksyterapia, carbolift i frakcyjny RF mikroigłowy.

Wiele osób odnosi sukcesy w leczeniu blizn przy użyciu jednego lub więcej domowych sposobów. W przypadkach uporczywych blizny, przyjmowanie zabiegów medycznych w gabinecie dermatologa może również pomóc pozbyć się blizn potrądzikowych.

SC Beauty Magazine