fbpx
10 Sierpień, 2020
Warszawa
30 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jakie są najlepsze zabiegi na wiotką skórę?

Wiotkość skóry nie jest jedynie problemem wynikającym z procesów starzenia się, to także efekt gwałtownego spadku wagi. Czasem utrata jędrności skóry następuje po ciąży bądź jest skutkiem zaburzeń hormonalnych. Skóra pozbawiona jędrności nie dodaje urody, na szczęście z pomocą przychodzą specjalistyczne zabiegi.

Proces ubywania w skórze włókien kolagenu i elastyny zaczyna się już po ukończeniu 20 – go roku życia. Jest to główny powód wiotczenia skóry (staje się cieńsza i mniej elastyczna). Następnie pojawiają się zmarszczki, które coraz bardziej się utrwalają, do tego dochodzi nieestetyczne obwisanie skóry. Szczególnie jest to widoczne w okolicach podbródka oraz powiek.
Ważne! Wiotka skóra to nie tylko problem związany z twarzą, ale tak naprawdę z całym ciałem. Szczególnie kłopot z tym mają osoby, które dużo straciły na wadze.

Z wiotką skórą można skutecznie walczyć. Oto najpopularniejsze specjalistyczne zabiegi:

ICCONE

Jest zabiegiem wykorzystującym masaż pod ciśnieniem, który dostosowany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki zastosowaniu tej metody dochodzi do intensywnego pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny. Skóra nabiera elastyczności, jest bardziej jędrna, a także gęstsza.

VENUS LEGACY

Zabieg polega na ogrzaniu skóry za pomocą fali radiowej, działanie to wywołuje wzmożoną produkcję włókien kolagenowych. W efekcie skóra jest jędrniejsza, gęstsza i mocniejsza.

POLLOGEN LEGEND

Ten innowacyjny zabieg na poprawę elastyczności skóry jest wykonywany w dwóch wariantach – jako zabieg Maximus lub Surgen. Pierwszy z nich odbywa się na zasadzie działania na skórę głowicy emitującej fale radiowe (pobudzona zostaje ona do produkcji kolagenu i elastyny). W przypadku zastosowania zabiegu Surgen, działa się na skórę głowicą z dużą ilością mikroigiełek, przez które jest emitowana fala radiowa. Metoda jest zbliżona do zabiegu Maximus, jednakże jest ona bardziej inwazyjna, ponieważ działa się tutaj bezpośrednio na głębokie warstwy skóry. Dodatkowo tkanki pobudzane są przez nakłucia, co pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny.

ULTRAFORMER III

Zabieg wykorzystuje falę ultradźwiękową wnikającą w głąb skóry, podgrzewając tkanki. W rezultacie następuje obkurczenie tkanek i powstanie mikrouszkodzeń, co prowadzi do produkcji nowych włókien kolagenowych. Skóra staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna.

DERMAPEN3/MEZOPEN

Zabieg polecany jest osobom z wiotką skórą pod oczami, na twarzy, udach oraz obwisłą skórą na brzuchu. Metoda Dermapen3/Mezopen polega na poddaniu skóry serii mikro nakłuć, przez które podawane są substancje odżywcze. W wyniku zabiegu skóra ulega szybkiej regeneracji.

LASER HARMONY XL PRO NIR

Zalecany na wiotką skórę po odchudzaniu. Laser korzysta ze światła bliskiego podczerwieni. Podczas zabiegu dochodzi do podgrzania oraz skurczu włókien kolagenowych, prowadząc do produkcji nowych włókien. Skóra staje się zagęszczona i ujędrniona.

LASER FRAKCYJNY

Laser tego typu charakteryzuje się emisją fal elektromagnetycznych o takiej długości oraz częstotliwości, która umożliwia bardzo dobrą penetrację w obszarze wody stanowiącej większość objętości wszystkich tkanek. Dzięki temu możliwe jest oddziaływanie praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień. Duże skupienie wiązki pozwala na działanie z dużą precyzją. Urządzenie emituje ponadto strumień dwutlenku węgla – gaz powoduje poprawienie ukrwienia tkanki i tym samym jej odżywienia. Dzięki temu przyśpieszone zostają procesy regeneracyjne skóry.

KWAS HIALURONOWY

Ma zastosowanie do wypełnienia oraz wyrównania niedoskonałości skóry, jak i tkanki podskórnej. Zawarty w wypełniaczach kwas to syntetyczny odpowiednik naturalnie występującego w organizmie. Jego zadaniem jest wiązanie wody, dzięki czemu skóra utrzymuje odpowiednie nawilżenie, napięcie oraz elastyczność.

NICI APTOS

Popularną metodą likwidowania wiotkości nie tylko skóry twarzy, ale i innych części ciała – są nici Aptos. Występują one w wersji wchłanialnej (oprócz liftingu pobudzają skórę i prowadzą do poprawy jej jędrności) i nie wchłanialnej (jedynie naciągają – liftingują skórę).

SC Beauty Magazine