fbpx
05 Lipiec, 2020
Warszawa
27 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jakie są najskuteczniejsze metody likwidacji tkanki tłuszczowej?

Zrzucenie nadmiaru tkanki tłuszczowej bardzo często przysparza trudności. Mimo utrzymywania diety oraz ćwiczeń, tłuszcz uporczywie utrzymuje się w danych rejonach ciała – najczęściej jest to brzuch, biodra oraz uda. Z pomocą przychodzą specjalistyczne zabiegi, które skutecznie likwidują tkankę tłuszczową.

 

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które modelują sylwetkę. Najskuteczniejszą obecnie koncepcją zabiegową w dziedzinie modelowania ciała jest Kriolipoliza ZLipo w połączeniu z falą uderzeniową ZWavePro.
Ważne! Jak pokazują badania, intensywna terapia nieinwazyjnymi falami uderzeniowymi po uprzedniej kriolipolizie (zastosowaniu niskich temperatur) zapewnia lepszą utratę tłuszczu, jak i pobudza drenaż limfatyczny oraz zwiększa elastyczność skóry.

 

Lipoliza iniekcyjna

Zabieg należy do nieinwazyjnych metod modelowania sylwetki. Polega na wprowadzeniu za pomocą zastrzyków substancji, która powoduje likwidację komórek tłuszczowych. W efekcie komórki tłuszczowe ulegają rozpuszczeniu, uwolnione tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii i następnie wydalane z organizmu.
Ważne! Lipoliza iniekcyjna to najnowocześniejsza metoda pozwalająca na trwałą oraz skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej.

 

Karboksyterapia

Zabieg nie tylko pozwala zmniejszyć lokalnie skumulowane depozyty tłuszczu, ale także poprawia elastyczność skóry oraz stymuluje produkcję kolagenu. Metoda karboksyterapii polega na rozpuszczaniu komórek tłuszczowych pod wpływem iniekcji CO2. Zwiększone ukrwienie skutkuje intensywniejszym drenażem limfatycznym leczonego obszaru, poprawy metabolizmu, a także wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zredukowania ilości komórek tłuszczowych i dochodzi do efektu wyszczuplenia sylwetki.
Ważne! Komórki tłuszczowe są niezwykle podatne na działanie CO2, który przemieniając się w kwas węglowy niszczy je od środka.

 

Coolsculpting

Jest to innowacyjny zabieg miejscowego usuwania tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki. Terapia opiera się na zastosowaniu metody kriolipolizy (niskie temperatury), której efektem jest rozpad komórek tłuszczowych, co istotne, nie naruszając przy tym struktury innych tkanek. Efekty zabiegu są widoczne po upływie dwóch miesięcy
Ważne! Dzięki zastosowaniu coolsculptingu możliwe jest zredukowanie tkanki tłuszczowej na wybranym odcinku ciała o koło 22%.

 

Kriolipoliza

Zabieg polega na „zamrażaniu” wybranych komórek tłuszczowych z różnych obszarów ciała. Komórki tłuszczowe silnie reagują na niskie temperatury, pod wpływem zabiegu kriolipolizy, rozpadają się na mniejsze części, aby następnie trwale zniknąć z organizmu. Dzięki temu następuje zmniejszenie objętości obszarów tych części ciała, które zostały poddane zabiegowi (m.in. brzuch, uda). Krolipoliza jest zabiegiem bezpiecznym, dzięki któremu można pozbyć się kilku centymetrów.
Ważne! Metoda kriolipolizy uznana została za jedną z najbardziej skutecznych nieinwazyjnych metod walki z różnymi rodzajami otyłości.
Lipoliza laserowa
Jest zabiegiem mało inwazyjnym o wysokiej skuteczności. W zabiegu stosuje się laser diodowy o odpowiednio dobranej długości fali. W trakcie trwania zabiegu tkanka tłuszczowa likwidowana jest poprzez selektywne oddziaływanie promieniowania laserowego na jej komórki.
Ważne! Lipoliza laserowa pozwala na usunięcie nadmiaru tłuszczu z miejsc opornych na działanie diety redukcyjnej oraz ćwiczeń fizycznych.
Zabieg nie tylko modeluje sylwetkę, ale również poprawia jędrność skóry. Ponadto wykazuje właściwości obkurczające włókna kolagenowe. Wszystko to wpływa na poprawę jędrności i właściwego napięcia tkanki podskórnej.

 

Kawitacja ultradźwiękowa

To rodzaj niechirurgicznej liposukcji – bezinwazyjna terapia części ciała z lokalnym otłuszczeniem. Zabieg tego typu należy do coraz bardziej popularnych. W obrębie obszaru poddawanego ultradźwiękom dochodzi do powstania pęcherzyków kawitacyjnych, które charakteryzują się właściwościami zmieniania swoich rozmiarów i pulsowaniem – wytwarzając gwałtowne zmiany ciśnienia oraz powstanie fali uderzeniowej. Wytworzona energia dzięki zmianie polaryzacji błony komórkowej, powoduje uszkodzenie komórki tłuszczowej i następnie jej rozbicie.
Ważne! Dzięki zastosowaniu kawitacji ultradźwiękowej można skutecznie usunąć nadmiar tłuszczu z takich miejsc jak: biodra, pośladki, talia, uda.

 

Kriolipoliza ZLipo w połączeniu z falą uderzeniową ZWavePro

Dzięki połączeniu w jednym urządzeniu kriolipolizy ZLipo system i fali uderzeniowej ZWavePro wzrasta efektywność redukcji tkanki tłuszczowej i skrócony zostaje czas odchudzania.
Zabieg polega na procesie mrożenia tkanki tłuszczowej, a następnie jej rozbijaniu falą uderzeniową. Efekty estetyczne są widoczne od razu. Kolejnym plusem zabiegu jest to, że efekt terapeutyczny utrwala się o wiele szybciej niż ma to miejsce przy zastosowaniu samej kriolipolizy. W trakcie jednego zabiegu możliwe jest zredukowanie tkanki tłuszczowej z 5 – 6 obszarów na ciele.
Ważne! Badania kliniczne wykazały skuteczność likwidacji komórek tłuszczowych z obszaru poddanego terapii połączonej na poziomie 30 – 35%.

SC Beauty Magazine