fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
29 Luty, 2020
Warszawa
8 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jednak nie straci rodziny przez otyłość

Nadwaga miała być podstawowym argumentem dla zmiany rodziny zastępczej dla pięcioletniego chłopca, ale sąd uznał iż Maciek pozostanie pod opieką dotychczasowych opiekunów.

W środę, 18 września 2013 odbyła się rozprawa, podczas której Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej (woj. dolnośląskie) rozpatrywał wniosek o ewentualną zmianę rodziny zastępczej dla otyłego dziecka.

Kuratorka Maćka sugerowała, że dziadkowie chłopca, którzy sprawują nad nim opiekę, doprowadzili do jego nadwagi. Tym samym stwierdzając, iż nieodpowiednio o niego dbają.

Pełnomocniczka rodziny mec. Anna Jelińska uważa, że argumenty przedstawione we wniosku pani kurator były niedopuszczalne. 

Samą rozprawę utajniono, lecz media podają informacje, iż w sądzie nie pojawił się jeden ze świadków, a mianowicie pracownica gminnego ośrodka pomocy społecznej. Na sali rozpraw nie zabrakło jednak zdeterminowanych dziadków Maćka, który opiekują się nim od urodzenia i pozytywnego wyroku. Bowiem sąd zadecydował – chłopiec zostaje z babcią i dziadkiem.

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, który zna materiały dotyczące całej sprawy tak skomentował na antenie TVP Info orzeczenie sądu – Sąd zabezpieczył dobro dziecka. Oddalił wniosek, który nie powinien zostać przyjęty. Nie wyobrażam sobie, aby nadzór pani kurator nie przeanalizował tej sprawy, bo ta sytuacja nie powinna mieć miejsca – powiedział Michalak. – Powinniśmy reagować kiedy widzimy jawną krzywdę dziecka. W tej sytuacji tej krzywdy nie było – dodał.

Źródło: tvp.info.pl