fbpx
08 Lipiec, 2020
Warszawa
15 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jesień 2013 – jakie trendy w makijażu?

W tym sezonie skupiamy się na ustach. Zrywamy z pastelowymi i subtelnymi paletami barw. Jaki kolor? Jak go aplikować? Zapraszamy

Tegoroczna jesień to wino, klarowne, czyste i przede wszystkim głębokie. Francuskie bordeaux to idealne określenie szminki będącej hitem tegorocznej jesieni.

Kolor bordowy musi doskonale komponować się z naszym typem urody. Nieumiejętnie nałożony, przełamany źle dobranym różem, może obnażyć nasze niedoskonałości.

Warto pamiętać, że kolor typu bordeaux podkreśla teleangiektazje i cienie pod oczami. Bez doskonałej korekty i odpowiednio dobranego podkładu nie decydujmy się na głębokie odcienie czerwieni.

A przede wszystkim stawiajmy na jakość, czyli trwałość. Nic nie wygląda gorzej jak „zjedzona” w centralnej częsci pomadka lub zanikający w kącikach ust pigment. Być może warto skoncentrować się na szminkach typu „flamaster”.

Dla bardziej odważnych nie pozostaje nic innego jak tylko makijaż permanentny. Z tą jednak różnicą, że utrzyma się „trochę dłużej” aniżeli sezonowe ekscytacje.