fbpx
08 Lipiec, 2020
Warszawa
18 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Joga dla twarzy alternatywą botoksu

Wygładzone zmarszczki czy poprawiony koloryt cery jest możliwy do osiągnięcia dzięki naturalnym sposobom. Podobno nie trzeba inwestować w profesjonalne zabiegi w salonie, jeśli tylko codziennie poświęci się czas na ćwiczenia mięśni twarzy. Jak to możliwe?

Regularne robienie min potrafi przywrócić skórze blask, przyśpieszyć eliminację toksyn oraz zapobiec powstawaniu zmarszczek. Holistyczny system technik czerpiący garściami z ajurwedy i jogi powoli zyskuje zwolenników w Polsce. Czy rzeczywiście napinanie i rozluźnianie mięśni może urosnąć do rangi naturalnego liftingu oraz stać się skuteczną alternatywą dla panującej presji botoksu? Podobno, jak zapewniają osoby walczące o na zatrzymanie czasu, tak.

Pod skórą twarzy człowieka znajduje się ponad 50 mięśni, które można trenować podobnie jak wszystkie inne. Wystarczą 2-3 tygodnie regularnych, trwających zaledwie 5 minut ćwiczeń, by zwiększyły swoją objętość oraz napięcie. Sukces tkwi w perfekcyjnym opanowaniu ruchów. Rano i wieczorem, w domu, pracy czy samochodzie można rozszerzać oczy, wysuwać język, składać usta jak do pocałunku oraz w odpowiedni osób napinać i rozluźniać inne mięśnie twarzy. By osiągnąć efekty podobne do tych pojawiających się po zabiegu botoksu.

Nie mniej ważne są ćwiczenia oddechowe. Każdy głęboki wdech i wydech rozluźnia czoło, usta, szczęki, a nawet policzki i powieki. Przeponowy oddech ma za zadanie odprężyć i zrelaksować twarz, dzięki takiemu działaniu powinna wyglądać na młodszą oraz wypoczętą. Specjaliści jogi dla  twarzy wskazują, że zwyczajne unoszenie kącików ust a’la uśmiech Mona Lisy także stymuluje pracę wielu mięśni, a przy okazji nadaje wizerunkowi sympatii.

Jak zapewniają trenerzy, równie istotna w osiągnięciu spektakularnych efektów jest zbilansowana dieta. Lekka, owocowo-warzywna, wzbogacona o kasze, ziarna oraz dobre tłuszcze. Jasne białka oczu, błyszczące włosy oraz brak przebarwień cery to atuty osób stawiających na zdrową żywność. Niezwykle ważne jest odstawienie alkoholu oraz rezygnacja z papierosów.

Ile prawdy jest w powiedzeniu, że joga dla twarzy skutecznie zastępuje profesjonalne zabiegi w salonie kosmetycznym, trudno powiedzieć. Być może regularne ćwiczenia mięśni mogą zdziałać cuda. Jedynym warunkiem spektakularnych efektów jest systematyczność treningów, a zarzutem czas oczekiwania. W świecie, w którym coraz mniej osób może wygospodarować chwilę na relaks, trudne może być znalezienie czasu na takie ćwiczenia. Tym bardziej, że nasi klienci najczęściej oczekują efektów natychmiast, a własne zaangażowanie i poświęcenie nie wchodzi w rachubę. 

Źródło: gazeta.pl