fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
31 Marzec, 2020
Warszawa
0 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Już jutro akcja „Biała sobota”

„Nie mogę zakładać nogi na nogę i chodzić na wysokich obcasach”- to częste słowa kobiet cierpiących na żylaki. Już jutro biała sobota w Poradniach Naczyniowych, czyli dzień bezpłatnych konsultacji.

Akcja dla wszystkich, choć jak powszechnie wiadomo, zmiany naczyniowe są zmorą kobiet. U piękniejszej płci, zmiany naczyniowe występują aż cztery razy częściej niż u mężczyzn Dzieje się tak na skutek działania hormonów żeńskich. Estrogeny, bo o nich mowa, rozszerzają naczynia krwionośne, a w wyniku nieprawidłowego funkcjonowania zastawek żylnych, krew gromadzi się w naczyniach nogi. 

Żylaki „polubiły” okolice łydek i pod kolanami. Czasem są widoczne w postaci niebieskawych smug, a w zaawansowanym stadium przypominają rurki powkładane pod skórę. 

Kobiety będące nieszczęśliwymi posiadaczkami żylaków skarżą się najczęściej na puchnięcie, uczucie ciężkości nóg i skurcze. W najlepszym przypadku zmiany żylne to tylko nieestetyczne zmiany, które skłaniają do założenia dłuższych spodni w sezonie letnim, w najgorszym mogą doprowadzić do zapalenia żył i amputacji nogi.

Dlatego jutro wszyscy, którzy nadal nie skonsultowali zmian naczyniowych, powinni skorzystać z akcji „Biała Sobota”. Listę placówek, w których możecie wykonać bezpłatnie badanie znajdziecie tutaj. A póki co, kilka praktycznych rad od Kosmetologii.

  • Jeżeli wykonujesz pracę siedzącą lub stojącą staraj się w trakcie przerwy wykonać kilka przysiadów, a do pracy wybierz spacer
  • Przynajmniej raz dziennie wybierz taką pozycję, w której nogi będą ułożone powyżej poziomu serca.
  • Zrzuć nadmierne kilogramy
  • Unikaj spożywania soli, jest to związek, który niestety zatrzymuje wodę w organizmie
  • Możesz moczyć nogi w roztworze soli kuchennej, a po takim moczeniu nasmarować je żelami zawierającymi wyciąg z kasztanowca lub arniki. Nasza uwaga – woda musi być letnia lub lekko ciepła
  • Zrezygnuj z wysokiego obcasa. Mięsień dwugłowy uda w zasadzie nie podejmuje pracy, a co za tym idzie krew jest gorzej transportowana
  • Możesz zażywać suplementy z diosminą i zrezygnować z doustnej antykoncepcji
  • Zapomnij o zakładaniu nogi na nogę.
 

Zachęcamy do skorzystania z darmowych konsultacji!