fbpx
11 Grudzień, 2019
Warszawa
-4 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Karboksyterapia – czyli jak zarabiać 26 000 zł miesięcznie

Karboksyterapia, czyli terapia medycznym dwutlenkiem węgla, cieszy się znaczącym uznaniem lekarzy i kosmetologów na całym świecie. Wynika to w dużej mierze z wyjątkowej rentowności zabiegów przy zachowaniu wysokiej skuteczności i bezpieczeństwa.

Odpowiednio przeprowadzony zabieg karboksyterapii pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów, a tym samym umożliwia pozyskanie stałego grona klientów.

Wprowadzając zabieg karboksyterapii do gabinetu należy w szczególności zwrócić uwagę na skuteczność oraz koszty eksploatacyjne.

Kluczowymi czynnikami pozwalającymi na uzyskanie odpowiednich efektów jest zastosowanie podgrzanego gazu medycznego i podawanie go w tkanki pod odpowiednim ciśnieniem zgodnie międzynarodowymi procedurami.

Mechanizmy odpowiedzialne za skuteczności

Podanie medycznego dwutlenku węgla powoduje lokalny wzrost stężenia tego gazu w tkankach, co jest dla organizmu sytuacją mocno niepokojącą. Zgodnie z efektem Bohra, naturalne stężenie CO2 w tkankach regulowane jest przepływem krwi, a jakikolwiek wzrost stężenia jest szybko kompensowany.

Z punktu widzenia fizjologii, tkanka w której występuje zwiększone stężenie dwutlenku węgla jest obszarem niedotlenionym, dlatego natychmiastowo rozszerzają się naczynia krwionośne i zostaje uwolniona duża ilość tlenu. Jest to również silny bodziec do rozpoczęcia procesów naprawczych – opierających się w szczególności na uwolnieniu znaczących ilości czynników wzrostów, w tym VEGF, czyli czynnika wzrostu śródbłonka naczyniowego, który zapoczątkowuje angiogenezę – tworzenie się sieci nowych naczyń krwionośnych. Zachodzące procesy prowadzą do trwałego zwiększenia odżywienia tkanek co zauważane jest w szczególności w likwidacji wiotkości, wypadaniu włosów, kwestiach naczyniowych, cieniach pod oczami, cellulicie obrzękowym czy trudno usuwalnej, lokalnie zdeponowanej tkance tłuszczowej.

Taką skuteczność osiągniemy każdym urządzeniem do karboksyterapii pozwalającym na iniekcję podgrzanego medycznego CO2, jednak nie jest to jedyny czynnik wpływający na efektywność terapii.

W celu likwidacji lokalnej tkanki tłuszczowej (np. na podbródku, ramionach, brzuchu), cellulitu, rozstępów czy blizn, niezwykle istotne jest zachowanie odpowiednich parametrów ciśnienia oraz przepływu gazu. Ustawienie właściwych parametrów pozwala na dokładną penetrację tkanek, wywołanie urazu ciśnieniowego i właściwe działanie terapeutyczne dokładnie w miejscu gdzie jest wymagane.

Przeprowadzone przez nas testy dostępnych urządzeń medycznych do karboksyterapii wykazały, że

tylko trzy modele osiągają właściwe parametry i pozwalają na przeprowadzenie zabiegów zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi. Dwa urządzenia z testowanych są kierowane głównie na rynek medyczny z ceną detaliczną wynoszącą ok 60 tys. Trzecim testowanym urządzeniem spełniającym wszystkie wymagane parametry było Carboxytherapy Dual MC2 z ceną detaliczną ok 35 tys. zł.

 

Wysoka dochodowość

Doświadczenie wielu specjalistów wykonujący na co dzień karbokysterapię wykazuje, że jeśli zapewnimy odpowiednią skuteczność i jakość zabiegów, to w bardzo szybkim czasie jesteśmy w stanie pozyskać grono stałych zadowolonych klientów, którzy zachwyceni efektami polecają usługi swoim znajomym.

Przeprowadzone badania wśród gabinetów posiadających urządzenie Carboxytherapy Dual MC2 pokazały, że po 4 miesiącach od wprowadzenia urządzenia do oferty, 86% z nich wykonuje średnio 3-5 zabiegów karboksyterapii dziennie w przedziale cenowym 150-450 zł za usługę.

Wykonując 4 zabiegi dziennie przy średniej stawce 250 zł i 26 dniowym cyklu pracy gabinetu, osiągamy miesięczny przychód w wysokości 26 tys. zł.

Urządzenie Carboxytherapy Dual MC2 dostarczane jest z pełną 3 kg butlą medycznego certyfikowanego CO2, który wystarcza na przeprowadzenie ok 500 pełnych zabiegów na ciało.

Uwzględniając późniejszy koszt napełnienia butli, wynoszący ok 170 zł (tylko 30 gr na zabieg!), oraz niskie koszty eksploatacyjne zużycia materiałów jednorazowych, karboksyterapia wykonana urządzeniem Dual MC2 jest jednym z najbardziej opłacalnych zabiegów jakie mogą być przeprowadzane w gabinetach.

Konkurencyjne urządzenia dostępne na rynku, w tym popularne ostatnio pistolety, często wymagają zastosowania kosztownych i mało wydajnych nabojów. W tym przypadku koszty eksploatacyjne zabiegu wykonanego zgodnie z protokołami mogą wynieść nawet 120 zł na klienta.

Biorąc po uwagę powyższe fakty, decydując się na urządzenie do karboksyterapii w rzeczywistości nie powinniśmy kierować się wyłącznie ceną. Nierzadko, początkowo niższa cena zakupu już po kilku miesiącach może szybko zostać zniwelowana przez wysokie koszty eksploatacyjne. 

Kluczowym elementem pozostaje więc skuteczność zabiegów, gwarantowana przez sprawdzony medyczny sprzęt, wybierany przez najwyższej klasy profesjonalistów.

 

Więcej informacji o Carboxytherapy Dual MC2 na www.scbeauty.pl