fbpx
08 Lipiec, 2020
Warszawa
14 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jak karboksyterapia pomaga rozwiązać problem cieni pod oczami?

Cienie pod oczami można określić jako okrągłe, obustronne przebarwienia okolicy oczy występujące niezależnie od wieku. Jednakże wraz z upływającym czasem skóra wokół oczu ulega niekorzystnym zmianom, w tym staje się bardziej wiotka, cienka, a tkanka tłuszczowa twarzy ulega redystrybucji, czyli przemieszczeniu, co sprzyja uwidocznieniu i nasileniu zmian wokół oczu. Cienie nie są „groźnymi” zmianami, ale nadają twarzy zmęczony wygląd.

 

Karboksyterapia to zabieg medyczny polegający na śródskórnym, kontrolowanym wstrzykiwaniu określonych dawek medycznego dwutlenku węgla. Infuzja CO2 powoduje odnowę komórek lub uszkodzenia błon komórkowych w celu osiągnięcia zamierzonego efektu. Ważne w tym aspekcie są badania przeprowadzone  w 2008 roku w Brazylii, które dowodzą intensywnej przebudowy i zagęszczenia włókien kolagenowych w następstwie śródskórnych iniekcji CO2, a tym samym potwierdzają zastosowanie tego gazu do odbudowy kolagenu i poprawy jakości skóry m.in. wokół oczu.

 

Niechirurgiczne zabiegi medycyny estetycznej posiadają ograniczenie polegające na braku możliwości oddziaływania w obszarze dolnej powieki. Karboksyterapia to jedna z nielicznych metod, którą można również stosować w okolicy oczu. Ponadto wykazano zmniejszenie okołooczodołowych przebarwień tzw. „cieni pod oczami” o ok. 50-60% po kilku sesjach iniekcji CO2. Jak to możliwe?

 

W ogólnym ujęciu po podaniu dwutlenku węgla bezpośrednio do tkanek następuje natychmiastowe rozszerzenie naczyń krwionośnych powodujących poprawę lokalnego ukrwienia, a tym samym metabolizmu tkankowego, jak również wspomaganie naturalnych procesów regeneracyjnych. W miejscu zabiegowym uwolniony z krwi tlen i czynniki wzrostu stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu oraz do tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, czyli neowaskularyzacji. Skutkuje to lepszym odżywieniem, przebudową, zwiększeniem grubości i jędrności skóry. Silnym bodźcem indukującym nowotworzenie naczyń jest niedotlenienie i zapalenie, czy dwie reakcje powstające w następstwie podania CO2 do tkanek. Proces nowotworzenia naczyń krwionośnych jest zależny do czasu, tzn. aby zaobserwować wzmożenie proliferacji komórek śródbłonka musi upłynąć co najmniej 7 dni od infuzji CO2.

 

Ujmując prościej dzięki iniekcjom CO2 mikrokrązenie zostaje pobudzone, a dzięki nowym kapilarom usprawniony jest przepływ, dzięki czemu cienie pod oczami stają się mniej widoczne.

Po serii 6-8 zabiegów znacząco poprawia się wygląd skóry powiek.

Efekty zabieg utrzymują się od 3 do 6 miesięcy.

SC Beauty Magazine