fbpx
23 Wrzesień, 2019
Warszawa
10 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Karl Lagerfeld naraził się paniom o pełnych kształtach

80-letni dyrektor Chanel Karl Lagerfeld nieświadomie wszedł na ścieżkę wojenną z „puszystym” kobietami, a wszystkiemu winne niepochlebne wypowiedzi pod ich adresem. Teraz francuskie damy chcą ukarania artysty za rzekomą dyskryminację.

Od czego się zaczęło? Od wywiadu radiowego z udziałem Lagerfelda, w którym powiedział, że „takich kobiet nikt nie chce oglądać na wybiegu”. Na tym nie koniec, dyrektor Chanel nie omieszkał dodać, iż trudna sytuacja francuskiej służby zdrowia to konsekwencja dużych wydatków na choroby wyrastające na podłożu otyłości.

Lagerfeld nie musiał długo czekać na reakcję damskiego lobby „Belle, Ronde, Sexy et je m’assume”. Grupa kobiet zadowolonych ze swoich bujnych kształtów wystąpiła na drogę sądową przeciw artyście. Panie oskarżają dyrektora Chanel o „dyskryminująca postawę” wobec większości kobiet, którym natura poskąpiła figury rodem z paryskich wybiegów.

Dość już tych obraźliwych wypowiedzi celebrytów. Jest wiele kobiet, którym źle we własnej skórze i wystawianie ich na takie komentarze jest dla nich bardzo przykre – powiedziała agencji AFP Betty Aubiere, rzeczniczka kobiecego lobby.

Jak donosi Aubiere, już 500 osób podpisało się pod petycją przeciwko Legerfeldowi. Szczególnie dotknięte uwagami poczuły się młode, napiętnowane z powodu „puszystych” kształtów kobiety.

Źródło: PAP Life

Photograph by Annie Leibovitz. Published in Vogue, December 2003.