fbpx
11 Grudzień, 2019
Warszawa
-4 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Kasa fiskalna Posnet Ergo i branża kosmetyczna – wybór idealny?

Przedsiębiorcy świadczący usługi fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne są zobowiązani do rejestrowania transakcji przy użyciu kasy rejestrującej – co do tego nie ma wątpliwości. Ale jakie rozwiązania technologiczne usprawnią prowadzenie tego typu działalności? I czy okażą się odpowiednie również w przyszłości? Udzielenie precyzyjnych odpowiedzi na te istotne pytania może nie być wcale łatwe. I nie musi, jeśli wybieramy takie urządzenie fiskalne, jak model Posnet Ergo.

Moment zakupu kasy rejestrującej jest dość istotny i zarazem niełatwy. Bo choć wiemy, że od wysokości parametrów, dostępnych funkcji, a nawet i wielkości wybranego modelu może zależeć jakość dalszej pracy – nie zawsze umiemy precyzyjnie określić nasze oczekiwania i potrzeby firmy już na początku działalności. Tymczasem innowacyjne kasy fiskalne marki Posnet w znacznym stopniu ułatwiają podjęcie właściwych decyzji – nie tylko na ten moment, ale również na przyszłość.

 

Kasa fiskalna, która podkreśla właściwości branży

Specyfika salonów kosmetycznych i kosmetologicznych domaga się wdrożenia odpowiednich dla niej rozwiązań. Często należy do nich określona wielkość urządzenia fiskalnego, łatwość obsługi czy też wygląd. Dlatego tak korzystnie wypada model Ergo, posiadający małe gabaryty i lekką, ergonomiczną konstrukcję. Dzięki tym cechom nie tylko skutecznie usprawnia działalność mobilną, ale również doskonale odnajduje się w punktach usługowych – także na stanowiskach o ograniczonej, trudnej do zagospodarowania przestrzeni. Co więcej, kasa fiskalna wyróżnia się elegancką sylwetką obudowy, nowoczesnym designem i precyzją wykonania. W rezultacie, stonowany, a jednocześnie atrakcyjny wygląd Posnet Ergo podkreśla wysoką jakość świadczonych usług oraz prestiż miejsca, w którym poczucie estetyki odgrywa niebagatelną rolę.

 

Komfort pracy i realizacji obowiązków fiskalnych

 

Prowadzenie działalności gospodarczej nie kończy się na prawidłowym rejestrowaniu dokonanych transakcji. Pozostaje jeszcze kwestia realizacji wymogów określonych w przepisach fiskalnych. Do takich należy m.in. przechowywanie kopii wystawionych paragonów. Zaawansowany technologicznie model Ergo wspomaga wykonywanie obowiązkowych czynności.

Kasa fiskalna Ergo dysponuje opcją zapisu elektronicznej kopii paragonów. Oznacza to, że informacje o zarejestrowanych transakcjach umieszczane są w formie cyfrowej, na wbudowanej karcie pamięci. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi już martwić się o stan gromadzonych, papierowych wydruków. Dane można w łatwy sposób przenieść na komputer oraz dodatkowo zabezpieczyć, archiwizując je na innych nośnikach: płycie DVD, pendrivie lub dysku zewnętrznym – wyjaśnia Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Warto również dodać, że rezygnacja z kopii tradycyjnej na rzecz rozwiązania elektronicznego równa się znacznemu zmniejszeniu kosztów eksploatacji urządzenia fiskalnego.

Technologia otwarta na rozwój Twojej działalności

Uniwersalne rozwiązania oraz nowoczesne, przyjazne standardy obsługi to nie jedyne atuty nowej kasy fiskalnej marki Posnet. O wyjątkowości modelu Ergo decyduje jego modułowy charakter. Na czym on polega?

Urządzenie występuje w 3 wersjach, z różną wielkością bazy towarowej: 4 000, 6 000 i 8 000 PLU. Ponadto, oferuje wybór jednego z 3 modułów rozszerzeń, który wspomoże bazowe rozwiązania (USB, obsługa szuflady kasowej) dodatkowymi interfejsami: I – USB, 2 x RS-232, II – USB, 2 x RS-232, Wi-Fi, Bluetooth, oraz III – USB, 2 x RS-232, modem 3G. To od decyzji przedsiębiorcy zależy, w które opcje zostanie wyposażone jego urządzenie fiskalne. I to nie wszystko.

Decyzja, którą podejmie użytkownik przy zakupie modelu Ergo, nie jest ostateczna, jak w przypadku innych kas rejestrujących. Jeśli po jakimś czasie stwierdzi on, że dotychczasowa liczba pozycji towarowych lub wybrane interfejsy nie odpowiadają aktualnym potrzebom prowadzonej firmy, będzie mógł również w przyszłości doposażyć swoje urządzenie w niezbędne opcje – podkreśla Marcin Ciechowicz.

Możliwość ta doskonale sprawdza się w przypadku przedsiębiorców, którzy obawiają się niepotrzebnych wydatków, nie są pewni co do kierunku, w jakim podąża ich działalność lub wręcz przeciwnie – planują rozwój biznesu, choćby poprzez zwiększenie zakresu świadczonych usług lub uruchomienie sprzedaży kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji ciała.

Potencjał kasy fiskalnej marki Posnet jest ogromny, zaś jego spożytkowanie zależy od użytkownika. To on zdecyduje, czy pozostanie przy podstawowej wersji urządzenia (oszczędzając na niepotrzebnych mu funkcjach), czy też rozbuduje swoją technologię sprzedaży zgodnie ze zmianami zachodzącymi w firmie. Nie zmienia to jednak faktu, że w każdej z powyższych sytuacji Ergo wydaje się być idealnym, skutecznym, zapewniającym komfort pracy rozwiązaniem.

 

 

Więcej informacji na temat nowej kasy fiskalnej marki Posnet, m.in. szczegółową specyfikację oraz dodatkowe zdjęcia, można znaleźć pod tym adresem.