fbpx
05 Czerwiec, 2020
Warszawa
17 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Kiedy zaczynamy się starzeć?

Wiadomo, że wiek nie odgrywa głównej roli w powstawaniu zmarszczek. Tryb życia, ilość zażywanych kąpieli słonecznych oraz dieta znacząco wpływają na wygląd naszej skóry. Pierwsze zmarszczki pojawiają się najczęściej po 20 r. życia i w miarę upływu czasu nabierają wyrazistości. Naukowcy z University of Virginia, na podstawie wyników badań wysunęli wniosek, że po 27 r. życia pojawia się coś jeszcze oprócz zmarszczek…..

Nawet w młodym wieku, oprócz fizycznych oznak starzenia, rozpoczyna się tzw. starzenie umysłowe.

Naukowcy przeprowadzili badania na grupie liczącej dwa tysiące kobiet i mężczyzn w wieku 18 – 60 r. życia. Uczestnicy badań mieli za zadanie rozwiązywać odpowiednie zadania, ćwiczenia oceniające stan ich poziomu intelektualnego.

Wyniki badań dowiodły, że starzenie naszego umysłu rozpoczyna się w wieku 27 lat. Według naukowców osoby które przekroczyły ten próg trudniej radzą sobie z wyobrażeniem przestrzennym, rozumowaniem i rozwiązywaniem zadań. Podczas testów najlepsze wyniki osiągnęli dwudziestodwulatkowie.

Jak wiemy najlepszym rozwiązaniem na opóźnienie procesu starzenia jest stosowanie systematycznych zabiegów. Tak jak skóra potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, tak samo mózg, aby odpowiednio funkcjonował potrzebuje specjalnych ćwiczeń.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się czytanie odpowiedniej literatury, nauka języka obcego, lub wykonywanie czynności lewą (w przypadku osób praworęcznych) ręką.