fbpx
28 Maj, 2020
Warszawa
11 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Kieliszeczek dla zdrowej skóry

W ciągu ostatniego roku wielofunkcyjne kremy BB (Beauty / Blemish Balm) oraz CC (Color Correcting) stały się międzynarodowym hitem, ponieważ za pomocą zaledwie jednego kosmetyku możemy zamaskować niedoskonałości skóry, a zarazem dodać jej świeżego blasku.

Jednak ostatnio Stany Zjednoczone opanowuje nowe szaleństwo – napój o skrócie DD wypuszczony na rynek przez firmę Juice Generation.

Nowy skrót alfabetyczny pochodzi od angielskich słów „Dynamic-Do-All”, co w luźnym tłumaczeniu oznacza „dynamiczny płyn na wszystko”. Jednak o ile kremy BB i CC przeznaczone były do użytku zewnętrznego, płyn DD występuje w postaci mini-drinka wielkości kieliszka tequili i ma na celu wzmocnienie ciała oraz skóry od wewnątrz.

Produkt zawiera głównie ekstrakt z zielonej herbaty i owocu guarany, a został zaprojektowany przez znanego dermatologa celebrytów – David’a Colbert’a, który twierdzi, że napój przynosi wiele korzyści zdrowotnych, od walki z egzemą, po właściwości wyszczuplające.

W smaku trunek przypomina mrożoną herbatę i powinien być podawany na zimno. Coraz więcej Nowojorczyków sięga po niego przed ćwiczeniami na siłowni lub po popołudniowych spotkaniach biznesowych, by dodać sobie energii. Okazuje się bowiem, że ziarna owocu guarany zawierają dwa razy tyle kofeiny co ziarenka kawy! Dodatkowo, regularne picie zdrowotnego kieliszeczka rzekomo poprawia wygląd cery, co potwierdza znana modelka Miranda Kerr.

Jednak doktor Colbert podkreśla, że suplement ten nie ma na celu przynoszenia natychmiastowych efektów, lecz powinien być częścią zdrowej diety, w której raz dziennie powinna znaleźć się także filiżanka zielonej herbaty oraz kapsułka z tranem.

Zastępując kieliszek tequili (czy w naszym kraju – wódki) kieliszkiem płynu DD promujemy zdrowy tryb życia, poprawiając przy tym wygląd naszej skóry oraz witalność całego ciała. Czy jest szansa na taką modę na naszym kontynencie? Mamy szczerą nadzieję, że tak!

Źródło: DailyMail.com