fbpx
07 Czerwiec, 2020
Warszawa
24 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Kilka oddechów do szczupłej sylwetki

Ćwiczenia oddechowe wykonywane przez dwie minuty dziennie pozwalają szybko zgubić kilka centymetrów w talii – przekonuje aktor Miki Ryosuke.

Artysta na własnym przykładzie chce udowodnić, że Long Breath Diet (ang. Dieta Długiego Oddechu) działa. Przyznaje, że w siedem tygodni on stracił ponad 30 kilogramów, a wszystko dzięki odpowiedniej technice oddechu.

Skąd u byłego aktora takie zainteresowanie głębokimi wdechami i szybkimi „agresywnymi” wydechami? Pomysł zrodził się kiedy Ryosuke pobierał naukę technik oddechowych mających na celu zniwelowanie bólu w plecach. Spostrzegawczy artysta zauważył, że poza ustąpieniem dyskomfortu nastąpił również spadek masy ciała. Postanowił oznajmić to światu.

W tym celu opracował dwa ćwiczenia oddechowe. Każde z nich wymaga przyjęcia odpowiedniej pozycji, następnie wdychania powietrza przez trzy sekundy i energicznego wydychania przez siedem. Stosowanie tej techniki codziennie przez dwie do pięciu minut powinno przynieść szybko zauważalne rezultaty.

Macie ochotę poznać przepis na smukła sylwetkę według Ryosuke? Zacznijmy od pierwszej pozycji. Robimy niewielki wykrok do przodu, przy czym odchylamy się lekko do tyłu, by większość ciężaru masy ciała opiera się na tylnej nodze. W trakcie wdechu unosimy ręce do góry, nad głowę. W trakcie wydechu musimy pamiętać, aby napiąć wszystkie mięśnie

Teraz skupiamy się na drugiej pozycji. W tym przypadku stajemy prosto, napinamy mięśnie pośladków, jedną rękę kładziemy na brzuchu, a drugą na lędźwiach. Następnie wdychamy powietrze przez trzy sekundy i wydychamy przez siedem sekund.

Jak wyjaśnia Jill Johnson, autorka innej „diety’ bazującej na oddechu: Tłuszcz składa się z tlenu, węgla i wodoru. Kiedy tlen, który wdychamy dociera do komórek tłuszczowych, rozkłada je na dwutlenek węgla i wodę. Następnie krew zabiera dwutlenek węgla i transportuje go do płuc. Wnioski są proste, im więcej tlenu dostarczmy naszemu organizmowi, tym więcej tłuszczu spalamy.

Specjaliści nie są przekonani, że praktykowanie ćwiczeń oddechowych przez dwie minuty dziennie to za mało, żeby zaobserwować redukcję kilogramów. Richard Godfrey z British Olympic Medical Centre zaznacza więc: Sposobem na skuteczną utratę masę ciała są intensywne ćwiczenia, to jedyny sposób na spalenie tkanki tłuszczowej i podniesienie metabolizmu. Głęboki oddech i delikatne ćwiczenia przez kilka minut dziennie nie dadzą widocznych efektów i nie wpłyną na wygląd naszego ciała.

Wielu ekspertów przestrzega wręcz, że zbyt głębokie oddychanie może przynieść więcej szkody niż pożytku. Jak twierdzi specjalista:  Zbyt głębokie wdechy i wydechy mogą zakłócić równowagę pomiędzy tlenem, a dwutlenkiem węgla w organizmie. To może powodować osłabienie, a nawet zasłabnięcia.

Źródło: PAP Life