fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
06 Kwiecień, 2020
Warszawa
18 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Kobieca lista tortur

Za ciasne ubrania, zbyt wysokie buty, spalone włosy – to tylko niektóre z poświęceń, na jakie decydują się kobiety, żeby tylko wyglądać „pięknie”. Naukowcy przyjrzeli się bliżej temu, co jeszcze znajduje się na kobiecej liście tortur.

Najnowsze badania wskazują, że 72 proc. kobiet cierpiało z powodu niewygodnych ubrań, butów lub zabiegów kosmetycznych, którym się poddało, aby wyglądać lepiej. Kobiety przyznają, że zdarzało im się poparzyć sobie skórę podczas depilacji, albo poparzyć się w trakcie opalania.

53. proc. kobiet zdradza, że zdarza im się cierpieć z powodu noszenia za małych ubrań, szczególnie kiedy rozmiar ubrań noszonych przez kobiety znacznie przekracza ten wymarzony rozmiar. 67 proc. przyznaje, że kupuje ubrania przynajmniej o rozmiar mniejsze, 44 proc. kobiet wyjaśnia, że mniejszy rozmiar ubrań wygląda lepiej.

Wśród najpopularniejszych kobiecych tortur znalazło się noszenie niebotycznie wysokich i niewygodnych butów, do czego przyznaje się 49 proc. kobiet. Dla 48 proc. prawdziwą torturą jest depilacja. 37 proc. kobiet zdarzył się wypadek podczas opalania, które doprowadziło do poparzenia.

Panie równie chętnie i niestety nieskutecznie eksperymentują z włosami – 33 proc. spaliło sobie włosy. Równie niebezpieczne jest eksperymentowanie z kosmetykami, które 26 proc. kobiet przypłaciło reakcją alergiczną.

– Wiele kobiet przyznaje, że musi cierpieć, żeby wyglądać dobrze. Zaskakuje to jak wiele kobiety są w stanie poświecić tylko po to, żeby prezentować się lepiej – zauważa Mark Pearson, prezes MyVoucherCodes, które zleciło badania.

 

Żródło: PAP