fbpx
04 Czerwiec, 2020
Warszawa
18 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Kobiece mleko „leczy” ?

Zamożni obywatele Chin wierzą, że kobiece mleko ma cudowne właściwości. Płacą krocie za jego rzekomą moc w leczeniu ran, czy dobroczynny wpływ na uszkodzone bądź operowane organy.

Winny całemu zamieszaniu jest profesor szanghajskiego Uniwersytetu Medycznego Li Haifeng. Ona to na łamach jednego z fachowych wyraziła opinię, że kobiece mleko pozwala na przedłużenie ludzkiego życia oraz działa wspomagająco na pracę organów. Jak przekonuje profesor LiMleko z kobiecej piersi to najlepszy lek, szczególnie polecałabym go osobom po skomplikowanej operacji.

Ta informacja zelektryzowała bogatych Chińczyków, którzy zaczęli zatrudniać ubogie kobiety z wiejskich regionów i płacić im za dostarczany pokarm. Na tym nie koniec, bowiem w mieście  Shenzhen przy granicy z Hongkongiem powstają specjalne agencje rekrutujące kobiety, które mają swoje mleko dostarczać klientom. Ile są w stanie zarobić na tym procederze chińskie panie? Nawet do dwóch tysięcy dolarów miesięcznie, to dla ubogiej obywatelki nie lada kwota.

Przed spożywaniem kobiecego mleka przestrzegają lekarze, ale wydaje się, że do zamożnych par z  Hongkongu oraz urzędników apele te nie trafiają, donosi „Southern Metropolis Daily”. Specjaliści twierdzą bowiem, że spożywanie takiego pokarmu przez osoby dorosłe może wywołać zatrucia pokarmowe.

Nic dziwnego, że zaskakujący dla europejczyków proceder jest tak modny w Chinach, skoro picie kobiecego mleka ma w Państwie Środka ma bardzo długą tradycję. Przetrwało do XX wieku do czasów panowania ostatniego cesarza Pu Yi. Na krótki czas takich praktyk zakazał komunistyczny przywódca Mao Zedong, by w 2008 roku po aferze z zatrutym melaminą pokarmem dla niemowląt kobiece mleko powróciło do łask.

www.rynekzdrowia.pl