fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
15 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Kobiety pracują więcej niż mężczyźni!

Długie godziny spędzane z klientami, faktury, zamówienia, sprzątanie gabinetu, a później całe mnóstwo obowiązków domowych… Najnowsze badania CBOS-u potwierdziły, że polki pracują dużo więcej niż ich partnerzy.

Ankiety przeanalizowane przez Centrum Badania Opinii Społecznej pokazują, że aż 69% kobiet uważa, że ma bardzo mało czasu wolnego. Jeśli chodzi o przedstawicieli płci brzydkiej – na brak wolnego narzeka już tylko 53% z nich.

Wśród osób niepracujących dysproporcja jest jeszcze większa. Tylko 32% pań, które nie pracują zawodowo ocenia, że ma dużo czasu wolnego. Z kolei aż 52% bezrobotnych mężczyzn twierdzi, że odpoczynku ma pod dostatkiem.

Pewnym pocieszeniem może okazać się fakt, że nasi panowie dużo częściej pracują w weekendy. Aż 73% mężczyzn pracujących zarobkowo, poświęca się obowiązkom zawodowym również w soboty i niedziele. W grupie kobiet, nieco mniej bo 53% ankietowanych.

Omawiane badania obejmowały również sposoby spędzania przez nas wolnego czasu. Najwięcej respondentów (52%) odpoczywa oglądając telewizję. Inni chodzą na spacery, surfują w infernecie i nadrabiają zaległe godziny snu. Przykre jest, że tylko 36% ankietowanych swój wolny czas poświęca rodzinie,
Źródło: iWoman