fbpx
20 Wrzesień, 2019
Warszawa
9 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Kobiety są lepszymi szefami

Panie podejmują bardziej korzystne decyzje biznesowe niż mężczyźni, ponadto płeć piękna okazuje się być skuteczniejsza, moralniejsza oraz bardziej obiektywna.

Najnowsze badania przeprowadzone wśród 600 dyrektorów wykazały, że decyzje podejmowane przez kobiety są przemyślane, sprawiedliwe i korzystne dla zatrudniających ich firm. Wnioski są tym bardziej obiektywne, że 75 proc. grupy odpowiadającej na pytania w tym eksperymencie stanowili mężczyźni. Panowie jak wiadomo wolą podejmować decyzje w oparciu o przepisy, zasady oraz tradycyjne sposoby prowadzenia działalności gospodarczej. A takie postępowanie niekoniecznie jest najlepszą metodą zarządzania.

„Badania wykazały, że warto mieć kobiety na pokładzie. To nie tylko słuszne, ale i mądre. Kobiety są często lepszymi szefami w korporacjach niż mężczyźni, bo są skłonne brać pod uwagę interes więcej niż jednej strony, przez co ich decyzje są bardziej sprawiedliwe i moralnie poprawne” – twierdzi współautor badania, profesor zarządzania strategicznego w McMaster University w Kanadzie Chris Bart.

Ponadto decyzje podejmowane przez Panie są bardziej efektywne oraz korzystne. Przy tym kobiety bywają bardziej dociekliwe i widzą więcej możliwości prowadzących do rozwiązania problemu. Nie zapominajmy również, że częściej podejmują współpracę i poszukują porozumienia.

„Na poziomie zarządu, dyrektorzy zmuszeni są do działania w jak najlepszym interesie spółki, biorąc pod uwagę punkty widzenia różnych podmiotów. Ta umiejętność czyni kobiety bardziej skutecznymi korporacyjnymi dyrektorami od mężczyzn, których gubi ego i władza” – podsumował Gregory McQueen, współautor badań.

Wyniki badań powinny rozwiać wątpliwości kobiet planujących założyć własną działalność w branży kosmetycznej. Okazuje się, że o dotychczasowych obiekcjach, czy poradzą sobie w twardym świecie biznesu mogą zapomnieć. Co więcej, teraz urodowe bizneswomen mogą być pewne, że w zarządzaniu swoim salonem będą dobre, a już na pewno lepsze niż ich męska konkurencja. 

Źródło: PAP Life