fbpx
25 Sierpień, 2019
Warszawa
16 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Kobiety używają przeterminowanych kosmetyków

Okazuje się, że piękna płeć nie ma powodów do dumy. Kobiety często przetrzymują przeterminowane kosmetyki, a co gorsza same z nich korzystają. Takie preparaty nie tylko nie odznaczają się już swoim pożądanym działaniem lecz niekorzystnie wpływają na skórę.

Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wykazały, że ponad 28%  kobiet korzysta z kosmetyków, które uległy przeterminowaniu w tak znaczącym stopniu, że nastąpiła w nich zmiana zabarwienia lub zapachu.

Producenci kosmetyków ostrzegają, że preparaty przechowywane nawet w odpowiednich warunkach po przekroczeniu daty przydatności nie nadają się do użycia. Istnieje wiele przyczyn wyjaśniających opinie producentów. Kosmetyki to nic innego jak mieszanina określonych związków chemicznych, ktore po pewnym czasie tracą swoje właściwości. Czasem zdarza się, że składniki preparatów kosmetycznych po upływie daty ważności działają drażniąco na skórę i mogą stać się przyczyną alergii.

Przeterminowane kosmetyki to również możliwe źródło zakażeń. Konserwanty zawarte w preparatach czasem tracą swoją aktywność i wszystkie możliwe patogeny znajdujące się w produktach mogą z łatwością ulegac namnażaniu. Najbardziej znane pod tym względem są wszystkie przeterminowane pomadki, błyszczyki, tusze do rzęs, które mają kontakt bezośredni ze skórą.

Według producentów kosmetyków problem stanowi nie tylko stosowanie przeterminowanych kosmetyków, lecz niewłaściwe podawanie informacji na temat przydatności produktu. Większość z nich jest zdania, że należy podawać także datę ważności od momentu otwarcia kosmetyku.

Przed okresem zimowym postarajmy się uporządkować kosmetyki w kosmetyczkach i na półkach.