fbpx
11 Grudzień, 2019
Warszawa
-4 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Kofeina w terapii anty-cellulitowej

Kofeina wchodzącą w skład preparatów anty-cellulit prowadzi do zmniejszenia obwodu ud, jednakże tylko nieznacznie zwiększając krążenie krwi

Pomimo tego, iż dokładny mechanizm powstawania cellulitu nie jest dokładnie poznany, badania sugerują, iż krążenie krwionośne i limfatyczne w skórze może odgrywać ważną rolę.

Nowe badania prowadzone przez naukowców w Rio de Janefio wykazały iż kofeina ona istotny wpływ na redukcję obwodu ud, lecz nie wpływa na mikrokrążenie w tkankach. Zespół pod kierownictwem Profesora Omara Lupi zastosował metodę OPS, która pozwala na nieinwazyjne badania zachowania się naczyń krwionośnych w skórze. Zespół zmierzył liczbę naczyń włosowatych przypadającą na jednostkę powierzchni, średnica brodawek skórnych oraz średnica kapilar, pomiar ud został przeprowadzony w dwóch miejscach. Łączna liczba kobiet biorących udział w badaniu wynosiła 99, które miały za zadanie aplikować 15 g dziennie na nogę.

Po miesiącu badania rezultaty badania wykazały, iż doszło do redukcji w obwodu górnej i dolnej części uda u ponad 80% uczestniczek.Średnia redukcja obwodu wyniosła 2.1 i 1.7cm dla górnej i dolnej części uda.