fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
23 Październik, 2019
Warszawa
12 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Kojący dotyk masażu twarzy

Nasza twarz to jedna z najbardziej osobistych partii ciała. Należy pamiętać, że wygląd i koloryt jej cery, a nawet ilość zmarszczek, mówią nam wiele o stanie jaki panuje wewnątrz organizmu. Dlatego masaż twarzy w praktyce kosmetycznej jest sztuką trudną do zastąpienia. Sprawny dotyk dobrej kosmetyczki, może zdziałać cuda. Taki zabieg fizjoterapeutyczny wykazuje właściwości lecznicze działające nie tylko w obrębie twarzy, ale i całego ciała, oraz oczywiście wspaniale relaksuję. Efektem odpowiednio wykonanego masażu jest lepiej ukrwiona, dotleniona i odżywiona skóra.

Świat pędzi szybko, a my staramy się podążać za nim, to oczywiste, ale czasami warto odpocząć. Wspaniałym wyciszeniem dla zmęczonej i zestresowanej skóry jest właśnie wspomniany masaż, którego dobroczynne działanie odczuje cały nasz organizm.

Jest wiele rodzajów tego zabiegu fizjoterapeutycznego, każdy z nich jest inny, dobierany indywidualnie. Poznaj je lepiej i wybierz najlepszy dla siebie i twojego klienta!

Masaż klasyczny

Polega na wykonaniu przez masażystę określonych ruchów zgodnie z przebiegiem mięśni. Masaż ten przywraca skórze jędrność i blask. Przy cerze tłustej zostają odblokowane pory i następuje usunięcie zalegającego łoju. Zabieg ten przede wszystkim pobudza przepływ krwi, sprawia że skóra jest lepiej odżywiona. Ma również działanie przeciwbólowe, uspokaja i rozluźnia mięśnie. Efekt masażu klasycznego widoczny jest natychmiast. Twarz staje się zauważalnie odświeżona, zmarszczki wygładzone, system nerwowy i krwionośny pobudzony. Dodatkowo podczas zabiegu zostają uwolnione endorfiny, które poprawiają samopoczucie.

Drenaż Limfatyczny

Masaż limfatyczny powoduje odblokowanie kanałów limfatycznych i likwiduję zastoje płynu tkankowego. Jak wiadomo limfa ma za zadanie wydalać uboczne produkty przemiany materii, wytwarzać substancje odpornościowe dla organizmu i oczyszczać nasz cały system. Dlatego jej zastój powoduję obrzęki, zaburza przemianę materii, zatrzymuje wodę w organizmie. Problem z prawidłowym przepływem limfy mają osoby mało aktywne fizycznie i te źle się odżywiające. Dzięki drenażowi limfatycznemu przepływ limfy usprawnia się, płynie ona szybciej, stąd składniki odżywcze prędzej docierają tam gdzie są potrzebne. Ta forma masażu ma doskonałe zastosowanie przy oczyszczaniu, a także likwidacji „worków” pod oczami. Działa jak eliksir młodości przy skórach suchych, odwodnionych ze zwiotczałymi mięśniami.

Kryształowy drenaż

Kamienie szlachetne są wykorzystywane do celów terapeutycznych aby przywrócić równowagę energii fizycznej i psychicznej. Kryształ górski poprawia samopoczucie, rewitalizuje, przywraca równowagę, usuwa zmęczenie i wycisza. Masaż przy użyciu tego kamienia poprawia krążenie limfatyczne, a także powoduje się wzrost witalności.

Masaż olejkami aromatycznymi

Ogromna siła tkwiąca w olejkach eterycznych przynosi ukojenie nerwów, wyciszenie jak i odżywienie. Odpowiednio dobrane zapachy mogą polepszyć samopoczucie, odprężyć i dodać energii. Masaż z ich użyciem może dotyczyć nie tylko twarzy, ale również skóry głowy. Stymulacja tych okolic wprowadza rozluźnienie, polepsza ukrwienie cebulek włosowych oraz zmniejsza napięcie skóry. Ciekawostka dla przyszłych masażystów – uciskanie czoła wpływa korzystnie na trawienie.

Masaż chiroplastyczny

Chiroplastyczny to określenie z połączenia greckiego słowa „chiro” czyli „dłoń” i słowa „plastyczny”. Jest to masaż modelujący rysy twarzy. Zabieg ten poprawia jakość tkanki łącznej, której prawidłowe funkcjonowanie usprawnia procesy metaboliczne. Masaż usuwa toksyny i dostarcza komórkom odżywczych substancji. Jest bardzo przyjemny, nie uszkadza naczyń powierzchownych i nie powoduje zaczerwienienia skóry. Usprawnia krążenie, czego efektem są wygładzone drobne zmarszczki czy zniwelowana opuchlizna.

Harmonia z Ayurvedą

Masaże te łączą się z olejkami, delikatnymi maseczkami i kremami. Ayurveda to przede wszystkim naturalne oleje roślinne i emulsje. Zabieg ten poprawia krążenie krwi w całym ciele, dzięki delikatnym ruchom dłoni masażysty skóra staje się wyciszona i zrelaksowana. Po masażu na odkształcane powierzchnię nakłada się peelingową pastę olejową wykonaną według recept ajurwedyjskich. Tą metodą wykonuję się również zabiegi na stopy, poprzez ucisk odpowiednich punktów można zlikwidować problemy popękanych pięt. Ponadto masaż   Ayurveda potrafi łagodzić również niepokoje okresu przekwitania oraz problemy młodej skóry.

Shiroabhyanga – hinduski masaż

Zgodnie z tradycją hinduską siła życia wnika do człowieka przez głowę, dlatego ta część ciała  jest szczególnie ważna. Shiroabhyanga to zabieg fizjoterapeutyczny oparty na pracy z energią. Relaksuję, przywraca równowagę, usuwa ból głowy, poprawia pamięć i wyostrza zmysły. Jest pomocny przy zwalczaniu bezsenności czy usuwaniu boleści stawów, ponadto znacząco poprawia wygląd skóry.  

Aby cieszyć się długo piękną i zdrową skórą twarzy naprawdę nie trzeba wiele. Kilka chwil w ciągu tygodnia poświęconych na ulubiony masaż, a efekty będą olśniewające. Wprowadź do swojej oferty podobne techniki fizjoterapeutyczne i przekonaj klientki z korzyści jakie daje im profesjonalny zabieg, a sukces murowany. Powodzenia!  

 

                Anna Musiałek