fbpx
22 Wrzesień, 2019
Warszawa
15 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Kolagen w walce ze starzeniem skóry

O kolagenie dużo się mówi. Zapewne każdy wie, że stanowi główny komponent strukturalny skóry właściwej. Za sprawą swoich właściwości biologicznych jest powszechnie stosowany w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym oraz medycynie estetycznej.

Jednak stosowane produkty kolagenowe różnią się między sobą: pochodzeniem białka, rodzajem jego modyfikacji, wskazaniami oraz długością trwania efektu.

Kolagen jest białkiem strukturalnym. Stanowi niemal 1/3 masy białka w organizmie. Ponieważ jest także składnikiem macierzy zewnątrzkomórkowej staje się dla skóry kluczowym białkiem, odpowiadającym za jej elastyczność i wytrzymałość.

Jego działanie bywa wszechstronne: dba o jej jędrność, nawilża, stymuluje procesy chemiczne, wspomaga leczenie cellulitu, zwalcza rozstępy i blizny, wygładza zmarszczki, napina skórę oraz wyrównuje jej koloryt.

Kolagen stanowi 80 proc. budulca ludzkiej skóry

Niestety, synteza kolagenu w zdecydowanie zwalnia już po 25. roku życia. Efektem jest skóra coraz cieńsza i bardziej podatna na zmarszczki. Istotne zmiany zachodzą w skórze właściwej, w której wraz z wiekiem włókna kolagenowe ulegają fragmentacji oraz rozpadowi. Można się przed tym bronić, stosując kolagen.

Choć  jest on składnikiem wielu kosmetyków, zwykle stanowi drugorzędny składnik całości preparatu (często niecały 1 proc.). Nasuwa się więc pytanie: skoro  ma tyle zalet, czy nie można by go skoncentrować w postaci serum? Przecież istnieją kosmetyki zawierające w składzie skoncentrowane witaminy np. Serum z witaminą C. Czy nie można by skoncentrować kolagenu? Oczywiście, że można. Co więcej, takie kosmetyki już istnieją!

W kosmetykach marki Laudine znajduje się czysty, naturalny kolagen rozpuszczony w wodzie. Składnik pozyskiwany jest ze skór rybich. To właśnie ten surowiec dostarcza najlepszego pod względem chemicznym kolagenu w postaci potrójnej helisy, czyli o takiej samej budowie, jak kolagen występujący w ludzkiej skórze.

Dostępne na rynku preparaty posiadające kolagen pozyskiwany ze ssaków mają zupełnie inną budowę, różniącą się od tego ludzkiego. Skuteczność produkowanych przez Laudine kosmetyków poparta jest badaniami niezależnych instytutów badawczych (badania zostały wykonane także w renomowanym Laboratorium ITA-TEST w Warszawie) oraz opiniami klientów. W preparatach Laudine nie stosuje się konserwantów, parabenów, ani szkodliwych substancji zapachowych. 

Przecież cząsteczka kolagenu jest zbyt duża aby wniknąć w skórę…

Tak to prawda. Natomiast po naniesieniu kolagenu na skórę, pod wpływem ciepła, cząsteczka białka rozpada się na mniejsze podjednostki – aminokwasy. Ich rozmiar jest na tyle mały, że są one w stanie wniknąć w skórę i tam stymulować procesy chemiczne, które w niej zachodzą. Skóra zostaje pobudzona do intensywniejszej produkcji kolagenu. Co więcej, na powierzchni tworzy się ochronna warstwa zapobiegająca utracie wody, o właściwościach nawilżających. Istotne jest, aby kosmetyki kolagenowe stosować regularnie. Tylko wówczas osiągniemy najkorzystniejszy efekt.

Jak stosować? 

Kolagen Face (do twarzy) nakładamy dwa razy dziennie na oczyszczoną, wilgotną skórę. Na skórze pojawi się film ochronny (jeżeli wystąpi uczucie ściągnięcia, można na warstwę kolagenu nałożyć zwykły krem bez kwasów AHA, ceramidów oraz retinolu), który zapobiega ucieczce wody ze skóry oraz nawilża. Efektem stosowania jest piękna, zdrowa, promienna i gładka skóra. 

W celu pozbycia się cellulitu czy rozstępów warto zastosować kolagen do ciała Body. Stosuje się go dwa razy dziennie na oczyszczoną oraz wilgotną skórę. Aby zintensyfikować działanie można zastosować roller do mikronakłuć. Korzystne efekty jakie w ten sposób uzyskują nasi klienci są dla nas najlepszą reklamą.

Słońce i kolagen to duet doskonały 

Dlaczego? Dlatego, że promieniowanie UV to pierwszy krok do starzenia się, a kolagen to białko dbające o to, aby zachować zdrowie młodość na długie lata. Któż nie lubi się opalać? Choć słońce korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, ubiera nas w piękną złocistą opaleniznę, dzięki niemu wytwarza się w naszym organizmie witamina D jednocześnie wywołuje destrukcyjne zmiany w naszej skórze.

Wpływa na namnażanie się szkodliwych wolnych rodników oraz niszczy głębsze struktury naszej skóry, w tym włókna kolagenowe i elastynowe odpowiedzialne za zachowanie skóry w dobrej kondycji na długie lata. Skoro po 25 roku życia produkcja kolagenu w skórze powoli ustaje, a promieniowanie słoneczne dodatkowo wyniszcza kolagen znajdujący się w skórze właściwej, wnioski nasuwają się same.

Efekt tego destrukcyjnego działania stanie się widoczny po latach. Nie sposób jednak słońca sobie odmówić. Rozwiązanie jest proste: zażywajmy kąpieli słonecznych z umiarem, a po opalaniu regenerujmy skórę dawką czystego kolagenu. Złoty środek jest łatwo dostępny i tylko od nas zależy czy z niego skorzystamy.

Laudine Sp.z o.o.
 
80-894 Gdańsk
ul. Pończoszników 1
www.laudine.pl

Kontakt:
Anna Śpiewak
Dyrektor ds Handlowych
anna.spiewak@laudine.pl
 tel kom. + 48 725-627-359

Polub Laudine na Facebooku