fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
15 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Kolejny kraj sprzeciwia się solariom dla nieletnich

Tym razem Wielka Brytania zakaże korzystania z łóżek solaryjnych osobom poniżej 18 r.ż. Ustawa została przyjęta przez Parlament 8 kwietnia b.r., a wejdzie w życie 8 kwietnia 2011r.

Ustawa zakazuje zarazem prowadzenia salonów do opalania, w których z łóżek korzysta się po wrzuceniu monety. Oznacza to, że salony nie będą mogły być w pełni zautomatyzowane i będą musiały być obsługiwane przez personel.

Władze lokalne będą mogły dokonywać inspekcji, nakładać grzywny lub nawet zamykać salony, jeśli ich właściciele nie zastosują się do przepisów.

Jak ustaliła Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem, łóżka do opalania są równie niebezpieczne z punktu widzenia ryzyka zachorowania na raka jak tytoń. W przypadku korzystania z nich przez osoby przed 35. rokiem życia rośnie zagrożenie zachorowaniem na czerniaka złośliwego, najbardziej niebezpieczną odmianę raka skóry.

W Wielkiej Brytanii sporym echem prasowym odbiły się przypadki poparzenia dzieci na łóżkach do opalania. Z danych British Medical Journal wynika, iż ok. 250 tys. dzieci i nastolatków w wieku 11-17 lat regularnie korzysta z takich łóżek, głównie dlatego, że opalenizna stała się modna.

 

Rynek Zdrowia