fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
20 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Kolejny odmładzający suplement diety

Na rynku pojawia się coraz większa liczba suplementów o działaniu nawilżającym, wzmacniającym skórę, zapobiegającym wypadaniu włosów. Do szerokiej gamy produktów dołączył kolagen połączony z glutationem. Czy będzie to kolejny „skuteczny” środek na młodość?

Znane azjatyckie przedsiębiorstwo zapewnia, że kolagen wykorzystywany w kapsułce jest mieszaniną kolagenu typu I i typu III.

Natomiast glutation może znacząco wpływać na inaktywacje enzymu tyrozynazy (enzym biorący udział w procesie syntezy melaniny) oraz odgrywa kluczową rolę w neutralizowaniu wolnych rodników.
Typ I ? jest to najbardziej powszechnie występujący rodzaj kolagenu w ludzkim organizmie, jest on obecny w tkance tworzącej blizny, z kolei typ III ? występuje w tkance tworzącej się z fibroblastów, w trakcie zabliźniania ran, zanim zostanie wytworzony kolagen typu I, tworzy włókna tkanki łącznej właściwej siateczkowej.

Oprócz wyżej wymienionych składników w preparacie znajduje się również witamina C o silnych właściwościach przeciwutleniających.
Początkowo suplement ten zostanie wprowadzony na kontynent azjatycki jako produkt służący rozjaśnianiu skóry.