fbpx
28 Styczeń, 2020
Warszawa
2 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Komórki macierzyste mogą regenerować układ nerwowy

Choroby neurodegeneracyjne, takie jak stwardnienie rozsiane wpływają na miliony ludzi na całym świecie i występują, gdy niektóre z części układu nerwowego tracą swoje funkcje. Naukowcy odkryli, że jeden z rodzajów komórek macierzystych związany ze skórą może być użyty do regeneracji osłonek mielinowych, istotnej części układu nerwowego związanego z zaburzeniami neurodegeneracyjnymi.

Odkrycie tych typów komórek macierzystych jest znaczące, ponieważ mogą one oferować prostszą i mniej inwazyjną alternatywę. Wczesny etap badania udowodnił, że przez użycie komórek macierzystych, naukowcy byli w stanie przywrócić tworzenie się osłonki mieliny.

Badania te zwiększają możliwość identyfikacji komórek macierzystych w ludzkiej skórze, które mogą być izolowane, rozszerzane i używane do zabiegów terapeutycznych.
Co ważne, w przeciwieństwie do embrionalnych komórek macierzystych, które muszą być pobierane bezpośrednio z zarodka, komórki macierzyste melanocytów mogą być pobierane w niej inwazyjny dla skóry sposób.

W przyszłości naukowcy planują kontynuować badania w tej dziedzinie, aby określić, czy te komórki mogą poprawić funkcjonowanie procesu odzyskiwania uszkodzonych neuronów.

SC Beauty Magazine