fbpx
20 Sierpień, 2019
Warszawa
18 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Komputer prawdę Ci powie

Już nie zaczarowane lusterko z bajki, lecz komputer odpowie ci na pytanie, czy jesteś piękna, a uczyni to z całą bezstronnością – zapewnia twórca programu komputerowego, o którym donosi izraelski dziennik.

Izraelski Haarecnapisał w piątek o programie studenta uniwersytetu w Tel Awiwie Amita Kagiana, który umożliwia komputerowi wydawanie sądów natury estetycznej.

Nowy oryginalny program pozwala oceniać urodę na podstawie fotografii według 98 kryteriów odnoszących się do geometrycznego owalu twarzy, koloru włosów, karnacji, symetrii twarzyitd.

Według Haareca jest to istotny postęp w rozwijaniu sztucznej inteligencji.

Jednak werdykty, jakie wydaje maszyna, mają za punkt wyjścia osąd ludzki, ponieważ program nauczył się oceniać piękno poprzez oceny, które wydawało trzydziestu kolegów jego twórcy na podstawie dziesiątków fotografii, które następnie zostały poddane analizie matematycznej.

Po wprowadzeniu wszystkich tych danych do komputera, poddano analizie inne fotografie i zbadano zdolność komputera do oceniania kobiecej urody.

Rezultaty były zadziwiające, ponieważ komputer nauczył się oceniać urodę nie tylko na podstawie dostarczonych mu kryteriów, lecz poddawać samodzielnej obróbce dostarczone mu informacje – pisze Haarec.

Na razie program Amita Kagiana służy jedynie do oceny urody kobiecej. Jeśli chodzi o ocenę męskiej urody, kryteria są mniej jednolite i zadanie jest bardziej skomplikowane – twierdzi twórca programu.

 

PAP – Nauka w Polsce