fbpx
13 Listopad, 2019
Warszawa
11 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Kongres Beauty Innovations 2010 – nowoczesne technologie, innowacyjne surowce w świecie współczesnej kosmetologii

Najnowsze dane ekonomiczne wskazują, że przemysł kosmetyczny wyszedł z kryzysu obronną ręką. Spowolnienie gospodarcze nie ograniczyło planów rozwojowych firm związanych z branżą kosmetyczną. W pierwszej połowie 2010 roku odnotowano gwałtowny wzrost sprzedaży kosmetyków. Do 2014 roku wzrost sprzedaży przewidywany jest na poziomie 2,6%.

Zachęcające dane ekonomiczne wskazują, że rynek środków pielęgnacyjnych to dobra inwestycja.

Rodzi się jednak pytanie, w jaki sposób zaistnieć w niezwykle konkurencyjnym świecie kosmetyki?

Jakie kroki należy podjąć i jaką strategię rozwoju należy przyjąć, aby sprostać wymaganiom niezwykle wymagającego rynku produktów kosmetycznych?
Druga edycja Kongresu Beauty Innovations 2010 organizowanego przez firmę Bio-Tech Consulting, pozwoli Państwu odnaleźć odpowiedzi na powyższe pytania. Spotkanie odbędzie się Warszawie w dniach 29-30 września w Centrum Bankowo-Finansowym „NOWY ŚWIAT” S. A.

Kongres Beauty Innovations to wydarzenie unikalne w swej misji i formule, łączy bowiem naukę i biznes w najlepszy możliwy sposób. Nie rezygnując z wysokiego poziomu merytorycznego uczestnicy spotkania mają możliwość  na nawiązanie bezpośrednich kontaktów biznesowych i handlowych z przedstawicielami szeroko pojętej branży kosmetycznej, spotkania B2B to ocean możliwości, którego nie sposób przecenić.

Wydarzenie w swej bogatej tematyce skoncentruje się na technologicznych aspektach funkcjonowania firm kosmetycznych.

Program wykładów stworzyliśmy w oparciu o wnikliwą analizę potrzeb sektora kosmetycznego oraz dzięki współpracy z naszymi Partnerami, którzy od lat budują tę branżę.

W trakcie 2-dniowego spotkania będą mogli Państwo uczestniczyć w wielu interesujących wykładach, które swą tematyką poruszać będą najistotniejsze kwestie dotyczące technologicznych aspektów funkcjonowania firm kosmetycznych. Nie zabraknie informacji dotyczących trendów surowcowych oraz zmian legislacyjnych, które mają kluczowy wpływ na funkcjonowanie przemysłu kosmetycznego. Wykłady poruszą również kwestię alternatywnych metod testowania kosmetyków.

Pierwszego dnia Kongresu odbędą się następujące wykłady:

  • Wielofazowe układy emulsji  silikonowych – Przełomowa Forma Technologiczna Kosmetyków do Pielęgnacji Skóry – Avon Cosmetics Polska Sp. z o.o., mgr inż. Rafał Łukasik
  • Ustawodawstwo kosmetyczne – nadchodzące zmiany, czyli co nas czeka w najbliższej przyszłości, Polskie Stowarzyszenie Producentów Kosmetyków i Środków Czystości, dr inż. Anna Oborska

W tym dniu poruszone zostaną także kwestie związane z technologią produkcji kosmetyków, atrakcyjnością sensoryczną wyrobów pielęgnacyjnych oraz optymalizacją procesów technologicznych wytwarzania kosmetyków. Prelegenci, którzy poprowadzą poszczególne wykłady, od lat związani są z branżą kosmetyczną, dzięki bogatemu doświadczeniu i wiedzy zaprezentują Państwu najnowsze trendy oraz kierunki rozwoju współczesnej kosmetologii.

Drugiego dnia Kongresu szczególnie polecamy wykłady:

  • New innovative actives for slimming and anti-ageing coming from biotechnologies Cosmetics – Partner/ Greentech – Jean-Marc Laquière
  • Naukowe podejście do tworzenia kosmetyków – Centrum Naukowo – Badawcze Dr Irena Eris, Dr Renata Dębowska
  • Kosmetyki – od pomysłu do produktu – Centrum Naukowo – Badawcze Dr Irena Eris, Dr Katarzyna Rogiewicz
  • Ekoprojektowanie opakowań do kosmetyków – Niezależny Konsultant –  Małgorzata Łakomiak

Programowi merytorycznemu towarzyszyć będą także liczne sesje, które dostarczą informacji na temat nowych technologii w produkcji kosmetyków.

Coś dla ducha, coś dla Ciała

Podczas II edycji Beauty Innovations 2010 odbędzie się również profesjonalny pokaz makijażu poprowadzony przez panią Aleksandrę Bucholc (www.pieknieje.pl ) – mistrzynię Polski i Europy w makijażu.

Podczas kongresu będzie także możliwość skorzystania z darmowych zabiegów pielęgnacyjnych dłoni wykonywanych przez profesjonalistów z firmy AVON jak również bezpłatnego makijażu wykonanego przez panią Aleksandrę. Makijażystka doradzi, w jakich kolorach najlepiej powitają Panie tegoroczną jesień. 

Pierwszy dzień Kongresu zostanie zakończony BioBiznes Banquet, który odbędzie się w restauracji LOKANTA przy ul. Nowogrodzkiej 47 a w Warszawie.
Serdecznie zapraszamy do udziału w unikalnym wydarzeniu, jakim jest Kongres Beauty Innovations 2010. Tu biznes mówi jednym głosem z nauką !

Więcej informacji:

Marta Kłopotowska
www.beautyinnovations.pl
Bio-Tech Consulting Sp.zo.o.