fbpx
17 Luty, 2020
Warszawa
11 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Koniec z nielegalnym oprogramowaniem w gabinetach!

Chociaż komputer nie jest najbardziej niezbędnym urządzeniem w gabinecie kosmetyczki i kosmetologa, to może znacznie ułatwić prace, szczególnie, jeśli aktywnie prowadzimy stronę internetową lub rejestrację on-line. Niestety wydatki związane z unowocześnianiem naszego miejsca pracy nie kończą się w momencie zakupu sprzętu. Trzeba pomyśleć również o nabyciu odpowiedniego, a przede wszystkim legalnego oprogramowania…

Najnowsze dane pokazują, jak ogromne straty dla naszej gospodarki generuje instalowanie nielegalnych programów. Warto przyjrzeć się temu problemowi, tym bardziej, że nasze władze zapowiadają ostrą walkę z piractwem komputerowym.

Badania przeprowadzone przez IDC, na zlecenie Business Software Alliance (BSA) wykazały, że ograniczenie piractwa komputerowego w ciągu najbliższych 2 lat spowodowałoby wzrost korzyści gospodarczych o 35%. Mówiąc prościej: zmniejszenie liczby pirackich programów w Polsce z 54 do 44 % spowoduje utworzenie dodatkowych 1 812 miejsc pracy w branży nowych technologii, wzrost PKB o ponad 3 miliardy złotych i zwiększenie dochodów państwa z podatków o ponad 446 miliony złotych.

Takie dane jednoznacznie wskazują kierunek, w jakim w najbliższym czasie będą zmierzać nasze władze. Stawianie nacisku na eliminacje zjawiska instalowania pirackich kopii programów komputerowych w pierwszej kolejności skieruje uwagę kontrolerów na przedsiębiorców, a więc również na osoby prowadzące gabinety kosmetyczne i kosmetologiczne.

Być może nie wszyscy zdajemy sobie sprawę ze skali problemu i bagatelizujemy tego typu ostrzeżenia, warto więc powiedzieć, że w 2009 roku BSA otrzymało aż 281 zgłoszeń dotyczących instalowania przez polskich przedsiębiorców nielegalnego oprogramowania. Nałożone kary osiągnęły wysokość 821 tysięcy złotych.

Nie powinniśmy być obojętni na tego rodzaju praktyki. Wystarczy uświadomić sobie, że instalowanie nielegalnych programów dotyka w takim samym stopniu twórców i dystrybutorów, jak nas bulwersuje fakt, że klient nie uiści zapłaty za wykonaną usługę.

Źródło: interaktywnie.com