fbpx
05 Lipiec, 2020
Warszawa
20 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Konsekwencje nieudanej operacji powiększenia piersi

Rusza proces Szwedki, która po operacji plastycznej zapadła w śpiączkę. Rodzina kobiety domaga się 6 mln zł odszkodowania od polskiego szpitala.

Rekordowego zadośćuczynienia od Pomorskiego Centrum Traumatologii w Gdańsku domagają się najbliżsi Christiny Hedlund. Szwedka w sierpniu 2010 roku poddała się operacji powiększenia piersi i po zbiegu zapadła w śpiączkę. 34-letnia Christina jest obecnie niezdolna do samodzielnej egzystencji, jej stan określa się jako wegetatywny. Jej codzienną rehabilitację, na którą składają się masaże oraz terapia obecnie finansuje rodzina.

Okazało się,  że nieudana operacja obywatelki Szwecji nie była pierwszą przeprowadzaną w tym szpitalu. Była to jedna z całej serii zabiegów, jakie przeprowadzano w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku bez stosownych zezwoleń.

Rozprawa rozpoczęła się o godz. 9 w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. W toku śledztwa zarzuty usłyszeli już dwie pielęgniarki oraz lekarz anestezjolog. Pełnomocnik prawny rodziny Szwedki przyznaje, że proces może być bardzo trudny i długi ponieważ materiał dowodowy jest bardzo obszerny. Najbliżsi oraz pełnomocnik twierdzą, że proces można wygrać. Jeśli rzeczywiście rodzina Christiny Hedlund osiągnie swój cel, to byłoby to najwyższe odszkodowanie jakie zasądzono polskiemu szpitalowi. 

Źródło: tvn24