fbpx
09 Listopad, 2019
Warszawa
9 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Kontrowersje wokół uczelni bydgoskich kosmetologów

 

Prezydent Bydgoszczy podczas prezentacji programu ?Miasto dla pokoleń? zapowiedział plany stworzenia Bydgoskiego Uniwersytetu Medycznego, na bazie Collegium Medicum prowadzonego dotychczas przez UMK w Toruniu.

Po zakończeniu prezentacji asystent prezydenta, argumentując pomysł przedstawiony przez swojego przełożonego, przedstawił liczne negatywne opinie środowiska medycznego na temat funkcjonowania Collegium Medicum w obecnej formie.

Władze miasta uważają, że pomysł dołączenia dawnej Bydgoskiej Akademii Medycznej do Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu nie sprawdził się i uczelnia medyczna znowu powinna uzyskać autonomię.

Konstanty Gombrowicz, rektor toruńskiej uczelni, zapytany o opinię na temat słów prezydenta okazał się być bardzo niezadowolony i przypomniał, że ?zgodnie z obowiązującym prawem tworzenie publicznej uczelni akademickiej następuje w drodze ustawy, zatem należy do kompetencji Sejmu RP, a nie organów administracji samorządowej, takich jak Prezydent Miasta Bydgoszczy?.

Rektor ponadto uważa, że argumenty przywołujące spięcia na linii Collegium Medicum ? UMK są wyolbrzymiane: ?zarówno w wymiarze dydaktycznym, jak i naukowym kooperacja obu części uniwersytetu stale się rozwija i ma dobre perspektywy na przyszłość?.

Źródło: Rynek Zdrowia