fbpx
23 Sierpień, 2019
Warszawa
19 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Kosmetolog na Uniwersytecie

Już wkrótce studenci kosmetologii z Pomorskiej Akademii Medycznej będą mogli pochwalić się, że ich uczelnia uzyskała zaszczytne miano Uniwersytetu.

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, wykonujący obowiązki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej podpisał ostatnio ustawę o zmianie nazwy Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie na „Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie”. Ustawa wejdzie w życie w terminie 14 dni od jej ogłoszenia.

Zmiana nazwy była możliwa dzięki spełnieniu restrykcyjnych wymagań dotyczących możliwości nadawania tytułów doktorskich. Akademia Medyczna, aby móc przekształcić się w Uniwersytet Medyczny, musi uzyskać zgodę na przyznawanie tytułu doktora, w co najmniej sześciu dziedzinach.

? Zmiana nazwy to wyjątkowe i wielkie wydarzenie w życiu uczelni. 1 października 2010 roku odbędzie się inauguracja roku akademickiego, która, mam głęboką nadzieję, zostanie połączona z uroczystą zmianą nazwy i poświęceniem nowego sztandaru ? mówi prof. Przemysław Nowacki, rektor uczelni.

Uczelnia obecnie posiada 4 wydziały, a także prowadzi kształcenie na 12 kierunkach w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym oraz studia doktoranckie.

Źródło: Rynek Zdrowia